نحوه تغییر ذهنیت پول

نحوه تغییر ذهنیت پول

آنچه شما درباره پول اعتقاد دارید ، خود و جهان چگونگی زندگی شما را شکل می دهد.

هر روز شما توانایی تصمیم گیری دارید که شما را به سمت مالی سوق می دهد یا شما را عقب می اندازد. این به شما بستگی دارد.

شما ممکن است بچه ها از من شنیده باشید که در مورد اصول پول رمزی صحبت می کنم ، مثل اینکه باید هر ماه بودجه بپردازید ، کمتر از درآمد خود زندگی کنید.

و از پرداخت بدهی برای پرداخت مطالب استفاده نکنید. اما اگر اعتقاد ندارید که به این ترتیب زندگی کنید ، یا اگر انگیزه ای برای زندگی در این راه نداشته باشیدو

هیچ یک از اینها مهم نیست. بسیاری از مردم با فشار روی دکمه تعویق در امور مالی خود انگار فقط یک روز از خواب بیدار می شوند و می توانند بازنشسته شوند. شاید امیدوار باشند که پول خود را بعداً جدی تر از زندگی بگیرند. یا شاید آنها فکر می کنند پیروزی با پول فقط برای "ثروتمندان" است.

اجاره کلایمر

اندیشه پول چیست؟
طرز فکر شما پول مجموعه بی نظیری از اعتقادات و نگرش شما در مورد پول است. این تصمیمات شما را در مورد پس انداز ، هزینه کردن و پرداخت پول راهنمایی می کند.

افرادی که طرز فکر سالم پول دارند اعتقاد دارند مواردی مانند:

  • من آزادی خرج کردن را دارم ، اما می توانم به خودم نیز بگویم که نه به خرید.
  • من از کمک کردن به دیگران که با سخاوتمندانه تلاش می کنند ، لذت می برم.
  • لازم نیست خودم را با دیگران مقایسه کنم.
  • رسیدن به اهداف مالی من ممکن است.
  • طرز فکر پول شما روشی را که نسبت به بدهی احساس می کنید ، نگرش شما نسبت به افرادی که بیشتر یا کمتر از شما پول می گیرند ، چقدر به راحتی می توانید ، توانایی سرمایه گذاری خود با اطمینان و موارد دیگر را شکل می دهد.

نحوه بازپرداخت پول شما چگونه شکل می گیرد؟
طرز فکر پول شما تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. بدیهی است ، تجربیاتی که شخصاً در مورد پول داشته اید ، نقش بزرگی را ایفا می کنند. چیزهایی مثل اگر در دبیرستان شغل پاره وقت داشتید ، اگر در زمان دریافت سخاوت بوده اید ، یا اینکه والدینتان چقدر آشکارا درباره رشد پول صحبت می کنند.

لحظه ای در مورد آن فکر کنید. اکنون ، هر آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد تقصیر والدین شما نیست. (بار دیگر این را بخوانید.) اما بیشتر از آنکه آموزش داده شود گرفتار می شود ، بنابراین روشی که دیدید والدینتان در مورد پول صحبت می کنند - یا در مورد آن حرف نمی زنند - قطعاً بر روی نگرش شما درباره پول از سنین پایین تأثیر می گذارد.
فکر کردن درباره نحوه اداره پول در خانه ای که در آن بزرگ شده اید به شما کمک می کند  اجاره کلایمر تا پایه و اساس اعتقادات خود را در مورد پول درک کنید.

اگر متاهل هستید ، این همچنین می تواند به شما کمک کند تا به ریشه پول دعوا بپردازید که ممکن است شما و همسرتان داشته باشید. تجربه آنها احتمالاً کاملاً متفاوت از تجربه شما بوده است ، به این معنی که شما بچه ها در این مباحث بزرگ (و گاهی اوقات احساسی) پول از دو منظر مختلف قرار می گیرید.

اجاره کلایمر

اهمیت درک ذهنیت پول شما
هنری فورد گفت ، "چه شما باور داشته باشید که می توانید کاری انجام دهید یا نه ، شما درست می گویید."

رمزی سولولز یک مطالعه بیش از 10،000 میلیونر انجام داد و یکی از جالب ترین تهران کلایمر آمار برای من این بود که 97٪ میلیونرها معتقد بودند. . . منتظرش باش . . .

که آنها می توانند میلیونر شوند. آنها معتقد بودند که این تحت کنترل آنها است. آنها اعتقاد داشتند که کلید موفقیت آنها است. و داشتن این طرز فکر - وراثت ، آموزش فانتزی یا والدین ثروتمند - دقیقاً آن چیزی نیست که باعث موفقیت آنها شد.


شما این کار را در مناطق دیگر انجام می دهید حتی بدون آنکه متوجه شوید. آیا شما اعتقاد دارید که احساس همسرتان برای همسرتان اهمیت خاصی دارد؟ یا اینکه برای پرداخت اجاره بها نیاز به شغلی دارید؟ یا اینکه "جمعه های پیتزا" بهترین روز هفته هستند؟

رفتارهای شما از این عقاید پشتیبانی می کند. این بدان معناست که حتماً در طول روز متنهایی را به همسر خود ارسال می کنید ، نشان می دهد که به موقع کار کند و مطمئن شوید که تا روز پنجشنبه از فروشگاه های مواد غذایی فروشی فلفل فروشی می کنید.

نحوه تغییر ذهنیت در مورد پول
یادم می آید وقتی فهمیدم طرز فکر من تغییر کرده است. من پانزده سال داشتم که والدینم اولین حساب چک من را برای من باز کردند و این بدان معنی بود که باید بودجه خود را حفظ کنم.

توجه: این زمانی نیست که من یک طرز فکر سالم پول را ایجاد کردم. دور از آن! من در واقع متنفر بودم از نشستن و فکر کردن به هر چیز کوچکی که ممکن است لازم داشته باشم در یک ماه از قبل پول خرج کنم. من همچنین متنفرم از اینکه گاهی اوقات به خودم بگویم به خرید نپرداختم. (خرج کردن پول حتی در سنین جوانی هدایای معنوی من بوده است.)

اما من فهمیدم که واقعاً خوب هستم که می گویم کلایمر پول خود را به کجا بروم. و اگر می توانستم در محدوده بودجه زندگی کنم ، باز هم می توانستم در طول راه پول را برای چیزهایی که می خواستم خرج کنم.

بعد از گذشت چند سال از ازدواج ما ، شوهرم وینستون و من یک تعطیلات رویایی کلایمر را به میامی گذراندیم.

وینستون تمام جزئیات را برنامه ریزی کرد و به من گفت که حتی نمی خواهد من در مورد بودجه فکر کنم. او از من می خواست که احساس راحتی کنم تا هر آنچه را که می خواستم سفارش بدهم و به محتوای قلبم بخرم! آه ، جالب است ، درست است؟ منظورم این است که او از من می خواست که در نقاط قوت خود زندگی کنم.