آیا ویروس کرونا باعث بزرگترین سقوط بازار ملک خواهد بود؟

آیا ویروس کرونا باعث بزرگترین سقوط بازار ملک خواهد بود؟

همه گیر شدن کرونا ویروس می تواند بر نوع املاکی که برای خرید در آینده انتخاب می کنیم و موقعیت آن تأثیر بگذارد.

الكساندر گرت اتفاقات بازار را در هنگام شروع به يخبندان بررسي مي كند.
اگر توصیه در مورد قفل "ماندن در خانه" نسبتاً ساده بود ، تأثیر احتمالاً Covid-19 بر ارزش آن خانه چیزی نیست.

ویروس گرداب اثرات اقتصادی و روانشناختی را رونمایی کرده است که به نظر می رسد ناگزیر از کاهش قیمت خانه در آینده نزدیک است ، اما در درازمدت ممکن است به طرز ظریف روابط ما با مکانی را که ما زندگی می کنیم تغییر دهد و حتی نشان دهنده تغییر در نوع باشد اموالی که مردم می خواهند مالک آن باشند.

وسعت كامل این تأثیرات در حالی كه با عواقب همزمان برای ثروت كشور انجام می شود ، مدتی به طول می انجامد ، زیرا ملك همچنان بزرگترین دارایی بیشتر افراد است.

  • - شش راه Covid-19 می تواند جهان را برای همیشه تغییر ده:

سال با افزایش بازار مسکن آغاز شد. پس از سه سال بی تحرکی ، Brexit سرانجام "انجام شد" و تمام افرادی که منتظر بودند تا عدم قطعیت برطرف شود تا در آخرین حرکت به خانه بروند ، آماده شدند تا برنامه های خود را به جلو برسانند.

به گفته Nationwide ، به عنوان مثال ، رشد قیمت مسکن در سال در ماه آوریل به 3.7٪ افزایش یافته است.

 وامهای وامهای اعطا شده قبل از حمله کرونا ویروس را نشان می دهد - بالاترین نرخ از فوریه 2017. و رابرت گاردنر ، اقتصاددان ارشد Nationwide گفت: "در ماه های آغازین سال 2020 ، قبل از حمله همه گیر انگلیس ، بازار مسکن به طور پیوسته شتاب می گرفت.

به دلیل ادامه شرایط بازار کار قوی ، هزینه های استقراض پایین و پشتوانه سیاسی پایدار پس از انتخابات عمومی اجاره کلایمر سطح فعالیت و رشد قیمت در حال افزایش بود. "

براساس اعلام دفتر آمار ملی ، بزرگترین رشد در لندن بوده است که قیمت ها در مارس 4.7 درصد رشد داشته اند که بزرگترین جهش از دسامبر سال 2016 است.

Lockdown این شلوغی فعالیت را متوقف کرد. به گفته لیام بیلی ، رئیس تحقیقات آژانس املاک نایت فرانک ، مشاهدات بلافاصله با 98٪ کاهش یافت (2٪ از آنها مجازی هستند) ، خریداران جدید با 60٪ کاهش ، املاک جدید در بازار 90٪ کاهش یافته و 80٪ پیشنهاد دارند.

برای بعضی ها تعجب از این بود که اصلاً هرگونه فعالیتی اتفاق می افتد. با توجه به اینکه همه افراد در مراحل اولیه قفل شدن به خانه های خود محدود می شوند.

 تنها راهی که می توانید یک ملک را برای خرید یا اجاره مشاهده کنید از طریق فیلم بود. اندرو پرات ، رئیس کشور ساکن Savills ، فاش کرد که مأمورین املاک راهی جدید برای نشان دادن املاک پیدا کرده اند. وی گفت: "ما آنچه را كه ما" مشاهده مجازی "می نامیم ارائه داده ایم.

بعضی از مشتریهای خلاق تر ما کلیپ های ویدیویی کوتاه با تلفن های همراه گرفته اند و ما آنها را با هر خریدار علاقه مند به اشتراک گذاشته ایم.

اجاره کلایمر


همه گیر کورو ویروس می تواند بر نوع املاکی که برای خرید در آینده انتخاب می کنیم و موقعیت آن تأثیر بگذارد. الكساندر گرت اتفاقات بازار را در هنگام شروع به يخبندان بررسي مي كند.
اگر توصیه در مورد قفل "ماندن در خانه" نسبتاً ساده بود ، تأثیر احتمالاً Covid-19 بر ارزش آن خانه چیزی نیست.

ویروس گرداب اثرات اقتصادی و روانشناختی را رونمایی کرده است که به نظر می رسد ناگزیر از کاهش قیمت خانه در آینده نزدیک است .

اما در درازمدت ممکن است به طرز ظریف روابط ما با مکانی را که ما زندگی می کنیم تغییر دهد و حتی نشان دهنده تغییر در نوع باشد اموالی که مردم می خواهند مالک آن باشند.

وسعت كامل این تأثیرات در حالی كه با عواقب همزمان برای ثروت كشور انجام می شود ، مدتی به طول می انجامد ، زیرا ملك همچنان بزرگترین دارایی بیشتر افراد است.

- شش راه Covid-19 می تواند جهان را برای همیشه تغییر دهد

سال با افزایش بازار مسکن آغاز شد. پس از سه سال بی تحرکی ، Brexit سرانجام "انجام شد" و تمام افرادی که منتظر بودند تا عدم قطعیت برطرف شود تا در آخرین حرکت به خانه بروند ، آماده شدند تا برنامه های خود را به جلو برسانند.

به گفته Nationwide ، به عنوان مثال ، رشد قیمت مسکن در سال در ماه آوریل به 3.7٪ افزایش یافته است - وامهای وامهای اعطا شده قبل از حمله کرونا ویروس را نشان می دهد - بالاترین نرخ از فوریه 2017. و رابرت گاردنر ، اقتصاددان ارشد Nationwide گفت: "در ماه های آغازین سال 2020 ، قبل از حمله همه گیر انگلیس ، بازار مسکن به طور پیوسته شتاب می گرفت. به دلیل ادامه شرایط بازار کار قوی ، هزینه های استقراض پایین و پشتوانه سیاسی پایدار پس از انتخابات عمومی ، سطح فعالیت و رشد قیمت در حال افزایش بود. "

براساس اعلام دفتر آمار ملی ، بزرگترین رشد در لندن بوده است که قیمت کلایمر ها در مارس 4.7 درصد رشد داشته اند که بزرگترین جهش از دسامبر سال 2016 است.

Lockdown این شلوغی فعالیت را متوقف کرد. به گفته لیام بیلی ، رئیس تحقیقات آژانس املاک نایت فرانک ، مشاهدات بلافاصله با 98٪ کاهش یافت (2٪ از آنها مجازی هستند) ، خریداران جدید با 60٪ کاهش ، املاک جدید در بازار 90٪ کاهش یافته و 80٪ پیشنهاد دارند.

اجاره کلایمر

برای بعضی ها تعجب از این بود که اصلاً هرگونه فعالیتی اتفاق می افتد. با توجه به اینکه همه افراد در مراحل اولیه قفل شدن به خانه های خود محدود می شوند ، تنها راهی که می توانید یک ملک را برای خرید یا اجاره مشاهده کنید.

از طریق فیلم بود. اندرو پرات ، رئیس کشور ساکن Savills ، فاش کرد که مأمورین املاک راهی جدید برای نشان دادن املاک پیدا کرده اند. وی گفت: "ما آنچه را كه ما" مشاهده مجازی "می نامیم ارائه داده ایم." "بعضی از مشتریهای خلاق تر ما کلیپ های ویدیویی کوتاه با تلفن های همراه گرفته اند و ما آنها را با هر خریدار علاقه مند به اشتراک گذاشته ایم.

وی افزود: "اما بیشترین موفقیتی که ما با مشاهده مجازی داشته ایم ، استفاده از پخش مستقیم فیلم ها بوده است ، جایی که ما به عنوان نماینده میزبان یک تماس WhatsApp یا Facetime هستیم و در خریدار و فروشنده نیز لمس می کنیم.

ما از فروشنده می خواهیم که تلفن خود را در دست بگیرد و ما نیز به عنوان نماینده وظیفه خود را انجام دهیم تا با خریدار از طریق ملک صحبت کند. "

برای اجاره کلایمر و انواع کلایمر با ما در تماس باشید.

تصمیم به بازگشایی بازار املاک در انگلستان در اواسط ماه مه زودتر از آنچه انتظار می رفت ، گرفته شد و به عنوان شاخصی از عزم دولت در جهت بهبود اقتصادی در نظر گرفته شد. وزارت مسکن گفت: "دولت مقررات coronavirus (Covid-19) را اصلاح کرده است تا مشخص کند افرادی که مایل به حرکت به خانه هستند می توانند این کار را انجام دهند."

توصیه به عموم مردم این بود که دید بدنی را به حداقل ممکن برسانند ، از راه دور اجتماعی را حفظ کنند و انعطاف پذیر باشند.

مشاوره به نمایندگان املاک برای نظارت بر خریداران و فروشندگان در صورت بروز هرگونه علائم عفونت و انجام ایمنی از منظره - هیچ خانه باز و یا دادن آسانسور به مشتریان مجاز نیست. وزیر مسکن رابرت جنریک مشاوره ای را با نمایندگان ارائه داد که "برای اطمینان از باز شدن درها و پنجره ها در هنگام مشاهده".

داده های اولیه حاکی از افزایش کرایه کلایمر فعالیت در بحبوحه شرایطی است که معمولاً اوج حرکت است ، در حالی که برخی از عوامل پیش بینی یک تابستان تابستان را پیش بینی می کنند.

بازار بعدی املاک کجاست؟
این همان تجمیع بود. اما بازار از اینجا به کجا می رود؟ با توجه به کمیته سیاستهای پولی بانک انگلیس ، اقتصاد انگلیس با عمیق ترین رکود در 300 سال روبرو است ، کمتر کسی شک می کند که قیمت خانه در کوتاه مدت کاهش خواهد یافت. اما سوال این است که چقدر؟

البته این امر تا حد زیادی به شکل رکود بستگی دارد ، با بهبودی سریع سناریو که احتمالاً کاهش قیمت را کاهش می دهد.

لوسیان کوک ، رئیس تحقیقات مسکونی Savills ، خاطرنشان می کند که برخلاف رکودهای قبلی ، افزایش قیمت ها در آستانه این رکود متوسط ​​بوده است ، که سطح حمایت از بازار را فراهم می کند. وی همچنین خاطرنشان کرد که نرخ بهره پایین است و فشارهای قیمت را کاهش می دهد.

وی در یک وبینار اخیر برای مشتریان و رسانه ها به دو سناریو نگاه می کند: اول ، یک رکود نسبتاً انواع کلایمر خیرخواهانه پیش بینی شده توسط اقتصاد آکسفورد ، که در آن تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم قبل از بازگشت سریع به 8٪ کاهش یافته است. دوم روند نزولی چشمگیر 35٪ در Q2 ، براساس پیش بینی های دفتر مسئولیت بودجه.

در مورد سناریوی اول ، کو انتظار دارد که قیمت خانه در سال 2020 5٪ کاهش یابد و سال آینده با همان میزان برگشت کند. در سناریوی شدیدتر ، قیمت ها امسال 10٪ کاهش می یابد و در مرحله بعدی 4٪ افزایش می یابد. در هر دو حالت ، او معتقد است كه بازار همچنان پیش بینی اولیه رشد 15٪ Savills را در طی 5 سال خواهد داشت.

نایت فرانک نیز در حال خرد کردن ارقام بوده است. رئیس تحقیقات آن لیام بیلی بر دشواری تهیه پیش بینی های صوتی در شرایط سریع تأکید می کند ، اما می گوید: "احتمالاً در تجدید نظر ، در پایان سال 2020 ، قیمت ها در انگلیس به طور کلی 7٪ و 5٪ در نخستین کاهش خواهد یافت. املاک مرکزی لندن ، در مقایسه با آغاز سال. "

و ریچارد دونل ، رئیس تحقیقات در وب سایت املاک Zoopla ، از طرف مثبت تکیه می کند. وی اظهار داشت: "ما با یک بازار داغ قرمز وارد رکود نشده ایم ، و افرادی که وام های دیوانه وار ، 95٪ وام وام می گیرند ، رکود ندارند." "بنابراین ممکن است بازار کمتر از زمان گذشته سقوط کند."

بیکاری عامل اصلی کاهش قیمت خانه در هنگام رکود است. در این مورد ، به گفته دونل ، نتیجه تا حدی به عواملی بستگی خواهد داشت از جمله اینکه چه مدت حمایت دولت برای کسانی که از طریق خزانه ادامه می یابند ، و نحوه پاسخگویی بانک ها به معوقات وام مسکن.

اگرچه تقاضای معطل زیادی برای جابجایی به خانه - میراث ناپایداری Brexit - باقی مانده است - انتظار می رود تعداد معاملات به میزان قابل توجهی کاهش یابد. لیام بیلی می گوید: "سال گذشته حدود 1.18 میلیون معاملات در انگلیس انجام شده است.

پیش از کووید ، ما فرض کردیم که با کمک "گزاف گویی بوریس" که به 1.26 میلیون افزایش می یابد. اما ما بر اساس مدل سازی ما پیش بینی را اکنون به 728،000 معاملات کاهش داده ایم ، بنابراین کاهش حدود 40٪. این پایین ترین نرخ برای 20 سال است و نشان دهنده 500000 فروش مفقود است. "

برخی از افراد از جمله جوانان مشتاق به سوار شدن در نردبان مسکن با استقبال کمتری از قیمتها روبرو خواهند شد که این موضوع را فرصتی برای خرید می دانند و سرمایه گذاران خارج از کشور از ضعف استرلینگ بهره می برند.

اما با وجودی که خریداران انتظار دارند مبلغ کمتری بپردازند ، دور از ذهن نیست که فروشندگان مایل به پذیرش قیمت های پایین تر ، به ویژه در قسمت بالایی بازار مرکزی لندن باشند.

کاملیا دل از بلک آجر ، یک نماینده خرید می گوید: "مشتریانی عصبی هستند که اگر امروز این ملک را خریداری کنند ، در مدت شش یا 12 ماه به ارزش کمتری خواهد رسید - هیچ یک از مشتریهای من حاضر نیستند با قیمت های توافق شده خود پیش بروند و معامله کنند. در ژانویه یا فوریه.

" او می افزاید: "بین جایی که خریداران و فروشندگان احساس کنند بازار وجود دارد ، شکاف بزرگی وجود دارد - نوعی استراحت مکزیکی." دل می گوید معاملات به احتمال زیاد پیش می روند که فروش از طریق مرگ ، بدهی و طلاق مجبور شود.

و سپس این سؤال وجود دارد كه آیا كورو ویروس باعث تغییر در املاك بزرگتر از مراكز شهری می شود یا خیر. پائولا هیگینز ، بنیانگذار و مدیر اجرایی اتحادیه صاحبان خانه ، می گوید: "خانه به دلیل نتیجه گیری از ویروس مهم شده است. و مردم متوجه می شوند که دیگر نیازی به حمل و نقل نزدیک نیستند .

اما خانه آنها نیاز به وای فای ، انبارداری و کار در منزل دارد. اگر آنها در لندن زندگی می کنند ، ممکن است در یک ملک کوچک ، بدانند که می توانند خیلی بیشتر از این خارج شوند خرید کلایمر و فقط یک بار در هفته بیایند. بنابراین ، من فکر می کنم یک تغییر اساسی در بازار و چگونگی ارزش گذاری املاک ایجاد خواهد شد. "

وی خاطرنشان می کند ، اما در حالی که عده ای بخواهند در صورت وجود فشار دوم ، سریع حرکت کنند ، دیگران از خطرات سلامتی کسی که برای دیدن اموال خود آمده ، عصبی هستند. ترس و عصبیت عوامل ناشناخته در چند ماه آینده هستند.

پراتت در Savills می گوید که در دوره قفل شدن ، سوالات خریداران به ویژه در لندن در دفاتر سراسر کشور بیشتر بود. پرات می گوید: "شکاف بین شهرها و کشور ما طی چند سال گذشته رو به افزایش بوده است و در حال حاضر کشور برای پول بسیار ارزش بالایی به نظر می رسد.

هنوز مناطقی از کشور وجود دارد که قیمت ها بین 15 تا 20٪ پایین تر از اوج سال 2007 است." کمتر کسی انتظار دارد که خروج گسترده از لندن و سایر شهرها مشاهده شود ، اما توازن ممکن است تغییر کند ، حتی در کوتاه مدت.

اکنون وضعیت مالی برای صاحبان خانه و سرمایه گذاران بسیار خوش خیم به نظر می رسد ، کلایمر در تهران با آنکه نرخ بهره با رکورد پایین و انتظار می رود اینگونه باقی بماند - بانک مرکزی انگلیس حتی در تلاش است تا نرخ های منفی را برای پیشبرد اقتصاد پیش ببرد.

و اگر دولت به یک فراخوان هدایت شده توسط انجمن نقشه برداران منشور ، RICS ، برای تعطیلات وظیفه تمبر ، که در رکودهای قبلی برای شروع بازار ملک مستقر شده است ، کمک کند. این امر به ویژه برای خریداران در مناطق دوم خانه و با ارزش بالاتر از بازار ، که در آن وظیفه تمبر بالاترین است.

 مورد استقبال قرار می گیرد. با این حال ، ممکن است دولت با روبرو شدن با رشد عظیم بدهی های عمومی ، ببیند که بازار به سرعت چگونه در زیر بخار خود احیا می شود.

شاخص های مسکن حفظ شده توسط امثال Halifax و Nationwide ، که همه به آنها اعتماد می کنند.

تا بدانند چه اتفاقی در بازار می افتد ، خود به دلیل تعداد ناچیز معاملات در هنگام قفل ، خودشان به طور معمول عملکرد خود را متوقف کرده اند و مدتی طول می کشد. تصویر برای روشن شدن آیا این به عنوان بزرگترین سقوط بازار مسکن کاهش خواهد یافت؟

یا آیا این یک رکود سریع خواهد بود که به دنبال آن بهبودی یکسان و سریع انجام می شود؟ ما در موعد مقرر متوجه خواهیم شد.

شرط بندی در تعطیلات بگذارید
صاحبان اجازه تعطیلات به ندرت می توانند درگیر بحث و جدال هایی شوند که در طول همه گیری وجود دارد. ابتدا این سؤال وجود داشت كه آیا آنها یا مهمانانشان باید هنگام تعطیل شدن به خانه تعطیلات بروند. پاسخ از همه بخشها "نه" تأکید شده بود ، با این درک که احتمال دارد ویروس را با خود به همراه داشته باشد.

سپس این حقیقت آشکار شد که بسیاری از صاحبان خانه های تعطیلات - 5000 در کرن ویل تنها - درخواست می کنند کمک های مالی اضطراری کوچک 10،000 پوندی با وجود این واقعیت که بسیاری از آنها به لطف یک راه حل ، مالیات شورای یا نرخ مشاغل نمی پردازند. در همین حال ، برخی از دارندگان اجازه تعطیلات که مجبور شده اند کلیه رزرو خود را لغو کنند.

 دریافتند که تحت پوشش بیمه اختلال در مشاغل قرار نمی گیرند ، زیرا Covid-19 در زمان نگارش خط مشی آنها یک بیماری مشخص نبود.

و در حالی که برخی از دارندگان اجاره تعطیلات و نمایندگان آنها مبلغ بازپرداخت کامل را به مهمانانی ارائه می دهند که نتوانستند تعطیلات خود را بگذرانند ، برخی دیگر از این کار خودداری کردند.

همه اینها کافی خواهد بود تا هرکسی را که در یک ملک کوتاه مدت سرمایه گذاری می کند سرمایه گذاری کند. در حقیقت ، یکی از نمایندگان ادینبورگ ، دیوید الکساندر ، ادعا می کند: .

"ما از سوالات صاحبان Airbnb که می خواهند اموال خود را به بازار اجاره نامه بلند مدت بکشند ، غرق شده ایم.

آنها تمام رزروهای خود را لغو کرده اند و احتمال اینکه به زودی در بازار رونق پیدا کند ، وجود ندارد ، بنابراین آنها به بازار بلند مدت منتقل می شوند. "

Coronavirus مطمئناً برای مالكانی كه املاك آنها در حالی كه هزینه های آن همچنان ادامه دارد ، خالی مانده است ، بازپرداخت بزرگی داشته است.

 اما همچنین برای مالكین اجاره نامه های مطمئن (ASTs) چالش های بزرگی را فراهم كرده است. داشتن مجوز کوتاه یا تعطیلات کوتاه ، مزایای مالیاتی قابل توجهی دارد و اجاره شبانه اغلب بیشتر است. اما شغل ممکن است بسیار پایین تر باشد ، این یک تجارت پرتحرک تر است.

و برخی از شهرها تعداد شبهایی را محدود می کنند که می توان از ویژگی های نوع Airbnb در دسترس بود.

اگر فصل تعطیلات پس از تعطیل شدن پایان یابد ، دلایل خوش بینی برای صاحبان تعطیلات وجود دارد.

 با سفر هوایی به شدت دلسرد و تهدید قرنطینه برای کسانی که از تعطیلات خارج از کشور باز می گردند ، می تواند تقاضای بی سابقه ای برای اقامت - وجود داشته باشد - و برخی فکر می کنند. که در سالهای بعد ادامه خواهد یافت.