آیا در حین بیماری کرونا باید خانه ای بخریم یا بفروشیم؟ - اجاره کلایمر

آیا در حین بیماری کرونا باید خانه ای بخریم یا بفروشیم؟ - اجاره کلایمر

این یکی از مهمترین سؤال های Googled از زمان شیوع بیماری کرونوی ویروس است: آیا باید همین الان یک خانه بخرم یا بفروشم؟

اگر قیمت ملک و رقابت از بین برود ، ترکیبی مناسب برای خریداران است اما اگر قبل از ابتلا به همه چیز آماده فروش شوید ، یک فاجعه بالقوه است.

اگر با فکر کردن در مورد خرید یا فروش در طول COVID-19 با بعضی از متخصصان صحبت کرده ایم تا تصمیم بگیرند چه کاری انجام دهند.

آیا در طول COVID-19 باید خانه ای بخرم؟
از آنجا که این کشور با عواقب اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر کرونوی ویروس برخورد می کند ، قابل درک است که برخی از صاحبان خانه های مسکونی روی دستانشان نشسته اند.

مایکل یاردنی ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Metropole ، استراتژیست املاک و مستغلات Metropole ، می گوید ، با خشک شدن رقابت و پیش بینی کاهش قیمت خانه در هر جایی بین 10 تا 30 درصد کاهش می یابد ، اگر در موقعیتی امن اقتصادی باشید .

آقای یاردنی به Savings.com.au گفت: "یكی از مهمترین درسهایی كه از ركودهای قبلی آموخته ام ، اهمیت درك كردن چشم انداز بلند مدت است كه همواره از تفكر واكنش كوتاه مدت استفاده می كند."

" برای کرایه کلایمر با ما تماس حاصل فرمائید."

وی گفت: "البته همه ما این گفته قدیمی را می دانیم ، وقتی دیگران ترس دارند حریص هستند و حریص هستند.

وی گفت: "طبیعی است که خریدن خانه جدید یا سرمایه گذاری وقتی همه افراد دیگر فکر می کنند دنیا به پایان می رسد دشوار باشد.

"با این حال ، اکنون که من در طی 8 چرخه املاک سرمایه گذاری کرده ام ، فهمیدم که دقیقاً این شرایط بهترین فرصت را دارند. این بدان معنی است که اکنون زمان آماده شدن برای استفاده از فرصت هایی است که بازار ارائه می دهد. "

در حالی که شرایط فعلی ممکن است فرصتی سودآور برای خریداران ایجاد کند ، جین اسلک اسمیت ، مدیر سرمایه گذاران انتخاب وام ، اظهار داشت که خریداران نباید در شرایط مالی شدید به مردم طعمه بزنند.

وی گفت: "فرصت وجود دارد اما مراقب باشید کسانی که می فروشند ، گزینه ای ندارند. بنابراین از این فرصت استفاده کنید اما بیش از حد فرصت طلب نباشید ، "وی به Savings.com.au گفت.

"ترکیبی از انواع خریدار وجود خواهد داشت - کسانی که پس از خون در آب وجود دارند و کسانی که خریدار با تجربه هستند و می دانند بهترین زمان برای خرید زمانی است که می توانید به جای زمان بندی بازار ، آن را تهیه کنید."

اجاره کلایمر

آقای یاردنی خاطرنشان کرد: تاریخ به ما نشان می دهد که پس از عمده اختلالات اقتصادی مانند GFC ، به طور معمول قیمت خانه ها افزایش می یابد.

وی گفت: کسانی که در طول همه گیری اقدام به خرید کرده اند می توانند این کار را با اطمینان انجام دهند که نسبت به قیمت پایین بازار خریداری می کنند.

وی گفت: "برای کسانی که شغل مطمئن دارند و منابع مالی خود را ساماندهی می کنند ، این زمان بسیار خوبی برای خرید یک ملک یا سرمایه گذاری در قیمتی است که بعید به نظر می رسد شما بتوانید چند هفته پیش وقتی املاک در شهرهای بزرگ سرمایه می خرید رونق بیشتری پیدا می کرد کلایمر و خریداران بیشتری در آن جا از فروشندگان بودند. "

وی اظهار داشت: "شکی نیست که فرصت هایی در بازار وجود دارد برای کسانی که مایل هستند در برابر جمعیت بروند و وقتی در یک سال و به طور قطع در مدت 5 یا 10 سال به عقب نگاه کنند ، وقایع بی سابقه سال 2020 را به یاد می آورند. یک فرصت عالی برای خرید ملک. "

در حالی که ممکن است خریداران مایل به استفاده از قیمت پایین تر باشند ، آقای یاردنی از خریداران کلایمر خواست که تصمیمات بلند مدت را بر اساس چرخه اخبار اتخاذ نکنند.
 

نحوه خرید خوب در این بازار:

خریداران ممکن است قدرت چانه زنی و گزینه های بیشتری را افزایش دهند ، اما باید حتماً احتیاط کرد که سهام ناخواسته را بخرند زیرا ارزان است.

پیتر کولیزوس ، رئیس متخصصان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات استرالیا (PIPA) گفت که خریداران باید اطمینان حاصل کنند که به دلایل مناسب اقدام به خرید نمی کنند.

وی گفت: "حتی اگر COVID-19 بازار خریداران را به ما معرفی کند ، این بهانه ای برای کم تحرک بودن در تحقیق و یا انجام ندادن هرگونه دقت لازم نیست."

"مردم ممکن است وسوسه شوند ملک بخرند زیرا این یک معامله است ، اما چیزی که ارزان قیمت در یک مکان فقیر و با رشد ناچیز سرمایه یا ناچیز سرمایه ایجاد می کند ، معامله ای نیست."

خانم اسلک اسمیت افزود: خریداران متقاضی باید به خاطر داشته باشند که اگر یک ملک خیلی ارزان به نظر نمی رسد واقعی باشد ، احتمالاً دلیل خوبی وجود دارد.

وی گفت: "من این هفته با یکی از مراجعان مشاور خود صحبت کردم ، او یک ملک تهران کلایمر ارزان در ساحل گلد پیدا کرده بود. ما برنامه ای برای خرید بهترین دارایی که او می توانست در منطقه ای برای رشد ، خریداری کند ، خریداری کرده ایم. این معامله ارزان قیمت یک اسپانر را در کارها انداخت. "

"اما واقعیت ها دروغ نیستند. وام دهندگان واحد هایی را در داخل شهر سیدنی ، ملبورن و ساحل گلد به عنوان ریسک بالا ذکر کرده اند و به احتمال زیاد ارزش زیادی را از دست می دهند. حتی خانه ای در ساحل طلایی نیز از اثر اقتصادی گردشگری و خشک شدن خرده فروشی ناشی می شود.

درعوض ، خریداران باید به یاد داشته باشند که اصول ملک مانند جمعیتی ، عرضه و تقاضا ، قیمت مناسب و روندهای اقتصادی محلی چیزی است که باعث ایجاد بازار ملک در طولانی مدت می شود.

آقای یاردنی اضافه كرد كه فرصتهای خارج از بازار نیز رونق خواهد گرفت.

وی گفت: "با وجود دارایی کمتر در بازار آزاد و فروش بیشتر املاک در بازار ، خریداران هوشمند از خدمات نمایندگان خریداران برای تراز کردن زمین بازی و دسترسی به این خواص استفاده می کنند."

آقای کولیزوس افزود: مذاکره می تواند نقش مهمی در تضمین خرید خوب داشته باشد ، به خصوص در این بحران.

"فروشندگان به دنبال یقین هستند ، بنابراین اگر می توانید پیشنهادی با حداقل شرایط و مدت زمان تسویه حساب کوتاه ارائه دهید ، ممکن است دریابید که خودتان چانه زنی می کنید."

قیمت مسکن تا چه حد می تواند سقوط کند؟

بستگی به این دارد که با چه کسی صحبت می کنید ، اما اکثر اقتصاددانان پیش بینی می کنند متوسط ​​ خرید کلایمر قیمت بین 10 تا 20 درصد در سطح کشور کاهش یابد. برخی اقتصاددانان حتی در حال پیش بینی سناریوی بدترین حالت از کاهش 30 درصدی ارزش دارایی ها هستند.

اجاره کلایمر

انتظار می رود سیدنی و ملبورن تحمل این روند رکود را داشته باشند زیرا آنها را تورم بزرگترین بازار مسکن در کشور می دانند و به مهاجرت خارج از کشور متکی هستند.

ی یاردنی افزود: "اما این در سطح معاملات بسیار پایینی خواهد بود و سرعت بهبودی از آن نقطه به وضعیت اقتصاد گسترده تر بستگی دارد."

وی اظهار داشت: بیشترین بازارهای مسکونی را تحت تأثیر قرار خواهد داد آپارتمان های برج های مرتفع ، آپارتمان های خارج از برنامه ، آپارتمان های نزدیک دانشگاه ها ، املاک مسکونی جدید حومه بیرونی و بسته های خانه و زمین و دارایی در مناطق یقه آبی.

آقای یاردنی گفت: "از طرف مثبت ، خانوارها و سرمایه گذاران املاک که درآمد آنها پایدار و ایمن باقی مانده است قادر خواهند بود از نرخ بهره کم تاریخی استفاده کنند."

"این باید از بازگشت به سطوح قوی تر رشد قیمت در کوتاه مدت حمایت کند."

صرف نظر از اینکه قیمت خانه ها تا چه حد سقوط می کند ، لوئیس کریستوفر ، مدیر عامل تحقیقات SQM گفت: بازارهای اجاره در بزرگترین پایتخت های کشور ضربه بزرگی به همراه خواهد داشت.

وی گفت: "ما می خواهیم شاهد افزایش(کلایمر در تهران) چشمگیر جای خالی های اجاره ای و کاهش اجاره بها باشیم."

داده های SQM Research قبلاً در خالی های اجاره ای در سیدنی ، ملبورن و بریزبن ، سنبله گسترده ای را نشان داده است.

آقای کریستوفر گفت اگر جای خالی اجاره بها همچنان افزایش یابد ، فشار اجاره ای که باعث افزایش قیمت خانه می شود ، فشار رو به افزایشی خواهد داشت.

آیا باید در طول COVID-19 خانه ای بفروشم؟

اجماع عمومی این است که مگر اینکه واقعاً مجبور به فروش باشید ، بهتر است از این کار خودداری کنید.

آقای یاردنی گفت خریداران به دنبال معامله هستند و می دانند که آنها در مذاکرات دست برتر دارند.

وی گفت: "طبیعت بشری باعث می شود تا خریداران متقاضی بسیاری برای مدتی در حاشیه بنشینند تا زمانی که مسائل روشن تر نشود ، این بدان معناست که فروشندگان به جای نگه داشتن قیمت های بالاتر ، پذیرای پیشنهادات هستند.

وی افزود: "از طرف دیگر ، اگر شما باید برای فروش کلایمر شرایط شخصی بفروشید یا به دلیل اینکه یک ملک جدید را خریداری کرده اید ، هنوز معاملات بسیاری اتفاق می افتد اما شما به بازار خریداران می فروشید."

در واقع ، در حال حاضر شواهدی وجود دارد که فروشندگان قیمت سؤال خود فروش کلایمر را کاهش داده اند.

اطلاعات دامنه نشان می دهد که در سیدنی ، 14٪ لیست ها درخواست تجدید نظر در ماه مارس را داشتند ، در حالی که در اواخر سال 2019 تنها 5٪ بود.

در ملبورن ، در ماه مارس در مقایسه با فقط 3٪ اواخر سال گذشته ، قیمت درخواست در 13٪ لیست کاهش یافته است.

گزارش دامنه می گوید: "این علائم اولیه حاکی از آن است که فروشندگان به دلیل ترس از آنچه در آینده پیش بینی شده است ، به دنبال به موقع فروش باشند."

اما آقای کولیزوس گفت ، حتی اگر افراد به دلیل COVID-19 اشتغال خود را تحت تأثیر قرار داده اند ، هنوز دلایل زیادی برای عدم فروش وجود دارد.

وی گفت: "دلیل اصلی این که صاحبان املاک نباید با وحشت بفروشند ، تعطیلات شش ماهه رهن است که بانک ها ارائه می دهند."

وی ادامه داد: "این امر به طور قابل توجهی به صاحبان دارایی کمک می کند تا حداقل شش ماه در املاک خود باقی بمانند. امیدوارم بعد از این مدت سناریوی اشتغال آنها بهبود یابد.

"تصمیم گیری وحشتناک یا ناخوشایند در مورد استراتژی بلند مدت حرکت خوبی نیست."

اما خانم اسلک اسمیت هشدار می دهد که ممکن است طولانی نباشد.

او با بیان اینکه انتظار می رود قیمت املاک کاهش یابد ، گفت: فروشندگان یا باید هم اکنون بفروشند یا منتظر بمانند تا بازار عقب برگردد.

"اگر شما نیاز به فروش داشته باشید ، خریداران وجود دارد اما هشدار داده می شود که برای دریافت وام به دلیل افزایش هوشیاری وام دهندگان و تغییر در سیاست های وام دهندگان برای بیشتر صنایع ممکن است کمی بیشتر از شرایط معمولی طول بکشد.

وی گفت: "برخی از نشانه ها وجود دارد که قیمت ها در 12 ماه آینده 10٪ کاهش می یابد ، بنابراین اگر اکنون نیاز به فروش داشته باشید ممکن است زمان آن باشد. اگر اینطور نیست ، ممکن است تا پایان سال 2021 خریداران و رقابت بیشتری برای املاک خود داشته باشید.

آیا گرفتن وام مسکن در طول COVID-19 سخت تر است؟

تأثیر COVID-19 بدان معنی است که بسیاری از وام دهندگان به شدت در حال بررسی درآمد و اشتغال هستند. برخی از وام دهندگان به طور موقت در وام گیرندگان در صنایع ویروس مانند گردشگری و مهمان نوازی بسته اند ، در حالی که سایر وام دهندگان درآمد خود را از این وام گیرندگان به دلیل قابلیت خدمات در وام محروم می کنند.

وی به Savings.com.au گفت: "وام دهندگان می خواهند از متقاضیان تأیید کنند که درآمد و اشتغال آنها به دلیل COVID-19 تغییر نکرده است."

"اگر درآمد آنها تغییر کرده باشد ، وام دهندگان توانایی درآمدی برای درآمد متقاضی را در نظر می گیرند که به آنچه در گذشته بود برگردند و همچنین در نظر بگیرند که چه مدت ممکن است طول بکشد."

وی گفت: "این از زمان تغییر کرده است و اکنون شاهد هستیم که بعضی از وام دهندگان فقط 60-80٪ از این درآمد را در نظر می گیرند. ما همچنین دیده ایم که برخی از وام دهندگان از پذیرش درآمد خارجی متوقف شده اند. "

متقاضیان خود اشتغالی نیز ممکن است برای تهیه وام مسکن سخت تر باشند.

"برخی از وام دهندگان LVR را برای متقاضیان خود اشتغالی کاهش داده اند ، مگر اینکه آن متقاضیان در بخش Medico کار کنند.

"ما همچنین برای برخی از مشتریان (خوداشتغالی و افرادی که در صنایع نامشخص هستند) برای بدست آوردن بیمه وام وام دهندگان مشکل داریم ، که معمولاً شرط وام است."

وام دهندگان نیز دقیقاً تا روز تسویه حساب ، بررسی های سختگیرانه استخدامی را انجام می دهند.

وام دهندگان می خواهند اطمینان داشته باشند كه درآمد در حال انجام است و متقاضی هنوز قادر به بازپرداخت وام خانه خود است. ما می بینیم که این کار مجدداً تا زمان تسویه حساب ، که پیش از بروز همه گیری های COVID-19 غیر معمول بود ، نادرست بود ، رخ می دهد. "

در نامه ای به انجمن بانکی استرالیا (ABA) ، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) به وام دهندگان توصیه کرده است وامهایی را که متقاضیان شغل خود را از دست داده اند در نظر بگیرند و یا اگر انتظار می رود درآمدشان را برگردانند ، تسویه حساب وام را در نظر بگیرند. کوتاه مدت تا میان مدت

خانم میچل گفت که این شامل متقاضیانی است که شغل خود را از دست داده اند و در نتیجه ممکن است سپرده خود را از دست دهند.

وی گفت: "وام دهندگان می توانند این چشم انداز را در نظر بگیرند که مصرف کننده در یک بازه زمانی کوتاه بتواند اشتغال خود را دوباره به دست آورد و اجازه دهد وام در صورت انجام چنین کاری اقدام به ایجاد وام کند ، زیرا مشکلات مصرفی کمتر از دست دادن سپرده خود است."