تهران کلایمر - انواع داربست

تهران کلایمر - انواع داربست

این مقاله را بخوانید و بدانید که تفاوت اصلی کلایمر با داربست خا چه چیزهایی می باشد.

در هر گزینه کلایمر بهتر از داربست می باشد. از امنیت گرفته تا سرعت کار.

برای خرید کلایمر به سایت تهران کلایمر مراجعه کنید.

با پیشرفت جوامع انسانی و احساس نیاز به داشتن سازه های بلند و غول پیکر باعث شد تا انسان فکری کند برای کار کردن در ارتفاع های بلند.

قطعا بدون وسیله ای خارجی ساخت و ساز،تعمیرات و نگهداری و تعویض  تجهیزات در ارتفاعات امری بسیار سخت،زمان بر و پر هزینه خواهد بود.

با توجه به چالش های رودر رو در حوضه ساختمان سازی در دهه 1900 آقایی به نام دانیل پالمر-جونز (که اغلب او را باعنوان "پدربزرگ داربست" می شناسند)به فکر این افتاد تا با کمک گیری از روش های سنتی سازه ای نو ایجاد کند، برای آسان سازی کار در ارتفاع.

داربست ها توانستند جایگاهی خاص برای خود در صنعت ساخت و ساز ایجاد کنند.

با گذر زمان داربست ها نیز تغعیر کرده و تخصصی تر شدند تا بتوانند بیشترین کمک را به جامعه انسانی در حوضه های مختلف کنند داربست ها انواع مختلفی دارند

داربست های محافظت شده،داربست های معلق و دیگر داربست ها

ما سعی خواهیم کرد در این مطلب توضیحاتی در مورد داربست های محافظت شده و انواع آن خدمت شما ارایه بدهیم.

داربست های محافظت شده.

داربست هایی که  از یک یا چند سیستم عامل  که توسط اعضای سفت و سخت و تحمل کننده پشتیبانی می شوند ، مانند تیرها ، ساق ها ، قاب ها و ظروف محافظ

بیایید نگاهی به برخی از انواع داربست های پشتیبانی شده بیندازیم.

انواع اساسی داربست پشتیبانی شده  به شرح زیر است:

  • لوله و کوپلر
  • قاب
  • سیار
  • قطب / چوب
  • تخصصی

لوله و کوپلر

این نوع داربست ها متداول هستند به دلیل تطبیق پذیری آن. مانند اسباب بازی های غول پیکر تینکر ، این داربست ها متشکل از یک سری لوله های فلزی است که توسط کوپلرها به هم متصل شده و مفاصل را تشکیل می دهد. از آنجا که آنها معمولاً از فلز ساخته می شوند ، این نوع داربست بسیار سنگین است و برای بارهای سنگین استفاده می شود.

این دوام همچنین در صورت نیاز به چندین سیستم عامل برای رسیدن به مکان های مرتفع ، مانند نقاشی نمای خارجی یک خانه دو طبقه ، باعث محبوبیت آنها می شود. از آنجا که می توان آنها را در بسیاری از تنظیمات مختلف قرار داد ، در ساخت این داربست باید بیشتر دقت شود.

پس از اتمام مهاربندی متقاطع ، نوعی پارچه (چوب یا فلز) در سطوحی قرار می گیرد که در آن کار انجام می شود. این داربست ها آزادی کار در مقایسه با بالابرهای قیچی  را به کارگران بسیار بیشتر می کنند ، اگرچه قرار دادن آنها بیشتر طول می کشد.

داربست و کلایمر

اسکلت فلزی / اسکلت قاب

این نوع داربست ها مشابه داربست های لوله ای و کوپلری دارای اجزای مدولار هستند. در جایی که برای ساخت مقطعی با داربست لوله و کوپلر به چهار لوله و چهار اتصال نیاز داشته باشید ، داربست های فولادی یا اسکلت در قاب های از پیش ساخته شده موجود هستند.

کار با این داربست آسان است و در بسیاری از تنظیمات قابل ساخت است. استفاده از صفحات پایه برای ایجاد پایه ای محکم برای داربست های قاب ضروری است و تمام اتصالات باید در طول نصب و در طول کار بررسی شود. اگر یک بخش خراب شود ، کل داربست از کار می افتد. اگر داربست به ارتفاع مشخصی برسد ، بستن آن به داخل ساختمان لازم است.

داربست های قاب دار

 که توسط تیرهای مورب و ضربدری به هم متصل شده اند ، می توانند برای پروژه های بزرگتر ساختمانی چندین طبقه مرتب شوند. برای دسترسی کارگران به سطوح مختلف از نردبان های کشویی ، پله های داخلی یا سطح شیب دار استفاده می شود. سکوهای کاری در محلی که قرار است کار انجام شود قرار می گیرند.

سیار

همانطور که از نامش پیداست ، این سیستم متحرک ترین داربست است.

 سکوی مجهز به چرخ یا کاستور در پایه می تواند به راحتی در جای خود جا به جا شود. این برای پوشاندن قسمتهایی از تاسیسات با ارتفاع خاص ایده آل است. در حالی که از داربست متحرک می توان در هر سطحی استفاده کرد ، توصیه می شود سطح آن هم سطح باشد.

هر چرخ یا کاستور باید نوعی مکانیسم قفل داشته باشد تا در حین استفاده از حرکت آن جلوگیری کند. بیشتر اوقات ، کاستورها با قفل همراه می شوند تا در جای خود قرار بگیرند. در غیر این صورت ، بلوک ها یا دستگاه دیگری برای جلوگیری از حرکت داربست مورد نیاز است.

داربست قطب / چوب

اگرچه امروزه زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما از داربست های چوبی زمانی استفاده می شود که کار در همان منطقه برای مدت زمان طولانی انجام شود. در واقع هر داربست چوبی یکبار مصرف است زیرا آنها برای یک نیاز خاص ساخته شده اند. احداث و از بین بردن آنها بیشتر طول می کشد. از آنجا که گزینه های بسیار دیگری وجود دارد ، داربست های چوبی دیگر به ندرت دیده می شوند.

برای برپایی این داربست ها چند روش وجود دارد: تک قطب و دو قطب. یک سیستم داربست چوبی تک قطبی روی یک سازه یا دیواره ایستاده چسبانده می شود. یک داربست دو قطب مستقل از هر ساختار دیگری ساخته می شود. هر دو نوع به بریس ها ، دونده ها و حامل های استاندارد نیاز دارند.

تخصص

در محوطه های تنگ و سایر فضاهای غیرمعمول مورد نیاز ، چندین نوع سیستم داربست مخصوص وجود دارد. داربست اسب ، نردبان مرغ و حتی چوب در این گروه قرار می گیرند. هر یک برای یک هدف خاص و در بعضی موارد فقط آن هدف استفاده می شود.

به عنوان مثال ، نردبان های مرغ شبیه رمپ هایی است که در گوشت های مرغ استفاده می شود. این نردبان ها که در بام استفاده می شوند ، روی سقف و قلاب بالای قله قرار می گیرند تا پایه ثابت تری داشته باشند. سایر سیستم ها از تجهیزات ساختمانی متداول برای ایجاد داربست استفاده می کنند. از اسب و نردبان برای تأمین آسانسور در صورت لزوم می توان استفاده کرد ، اما فقط تا ارتفاع خاص.

مهم نیست که از چه نوع داربست مخصوصی استفاده می شود ، ایمنی بیشترین نگرانی را دارد.