برای پنجره های خانه فایبرگلاس نصب کنیم یا وینیل؟

برای پنجره های خانه فایبرگلاس نصب کنیم یا وینیل؟

فایبرگلاس و وینیل دو ماده رایج هستند که امروزه برای قاب های پنجره در خانه ها استفاده می شود. بنابراین اگر به دنبال جایگزینی برای پنجره های فعلی خود هستید.  احتمالاً انتخاب شما بین این دو گزینه تصمیم گیری خواهد شد. هر دو ماده گزینه های خوبی هستند. که مزایا و معایب خاص خود را دارند.  بنابراین تصمیم گیری در مورد خرید پنجره  یا فایبرگلاس واقعاً به چه ویژگی هایی برای شما مهم تر خواهد بود؟

اجاره کلایمر

در این پست به سراغ مزایا و مضرات پنجره فایبرگلاس و وینیل می رویم تا اطمینان حاصل شود با اطمینان می توانید بهترین گزینه را برای شما انتخاب کنید.

فایبرگلاس
فایبرگلاس ماده کامپوزیتی است که با قرار دادن الیاف شیشه در مخلوط رزین ساخته شده است.

نتیجه یک ماده با دوام است که از گرما و محکم برخوردار است و این امر را به یک انتخاب عالی برای آب و هوای گرم تبدیل می کند.

پنجره های فایبرگلاس به اندازه وینیل معمول نیستند ، اما اگر در محلی زندگی می کنید که اغلب دارای درجه حرارت بالا است ، می توانند بهترین گزینه برای شما باشند.

" اجاره کلایمر در سراسر تهران 24 ساعته آماده خدمت به شما هموطنان عزیز می باشد."

استحکام - قدرت
پنجره های فایبرگلاس بسیار قوی تر از وینیل هستند. آنها قویترین نوع قاب موجود هستند ، طول عمر آنها به میزان قابل توجهی طولانی تر از وینیل است ، به این معنی که نیازی به تعویض آنها در اغلب موارد نخواهید داشت.

دوام
دوام فایبرگلاس مسلما جذاب ترین ویژگی آن است. این پوسیدگی ، تراشه یا لایه برداری نیست ، و این قابها پیچیده نمی شوند یا تحت تغییر دما خم نمی شوند.

فایبرگلاس به همراه شیشه ای که داخل آن قرار دارد منبسط می شود و منقبض می شود و این باعث می شود آنها برای آب و هوای گرم یا مناطقی که دارای نوسانات شدید دما هستند ایده آل باشد.

سبک
اگر می خواهید زیبایی شناسی کلاسیک یا سنتی را حفظ کنید ، فایبرگلاس به سبک و ظاهر چوب نزدیکتر از وینیل است.

پنجره های فایبرگلاس نیز در رنگ ها و طرح های متنوعی موجود هستند ، بنابراین می توانید آنها را با سایر قسمت های خانه خود مطابقت دهید. آنها بسیار قابل تنظیم هستند ، بنابراین می توانید ظاهر دقیقی را که برای خانه خود پیش بینی کرده اید بدست آورید.

قیمت
با وجود مزایای آنها ، ویندوز فایبرگلاس نیز گران است. آنها معمولاً دارای برچسب قیمتی هستند که به طور متوسط ​​10 تا 30 درصد بالاتر از پنجره های وینیل است.

وینیل
پنجره های وینیل از PVC یا پلی وینیل کلراید ساخته شده است ، همان ماده ای است که شما در لوله های لوله کشی ، قاب های درها و گاهی اوقات در خود درب ها مشاهده می کنید.

آنها به دلیل داشتن خواص انرژی زا محبوب هستند ، زیرا گرما را بهتر از چوب و فلز حفظ می کنند و همچنین قابل بازیافت کامل هستند.

و همین امر باعث می شود آنها گزینه ای خارق العاده برای خریداران سازگار با محیط زیست باشند.

عایق
ویندوز های وینیل نسبت به فایبرگلاس از عایق برتر برخوردار هستند و به دلیل اینکه قاب ها توخالی هستند می توانید با پر کردن قاب با عایق ها این عایق را تقویت کنید.

این ویژگی برای آب و هوای سرد ایده آل است اما همچنین برای گرم نگه داشتن گرما در طول تابستان مفید است.

با استفاده از این عایق همچنین می توانید از راندمان انرژی بهتری در خانه خود بهره مند شوید.

قیمت
پنجره های  وینیل به طور مداوم با قیمت های پایین تر نسبت به ویندوزهای فایبرگلاس خرده فروشی می کنند که وقتی محدودیت های بودجه دارید یا در حال خرید مجموعه ای کامل از پنجره های جدید برای خانه خود هستید ، آنها را به گزینه ای واقعی تر تبدیل می کنند.

نگهداری
پنجره های وینیل تقریباً به تعمیر و نگهداری صفر نیاز دارند. نیازی به رنگ آمیزی مجدد آنها نیست و اگر کثیف شوند ، تمیز کردن آنها آسان است.

دوام
وینیل به اندازه فایبرگلاس دوام ندارد ، و این بدان معنی است که شما باید بیشتر آنها را جایگزین کنید. با این حال ، متوسط ​​طول عمر هنوز بین 20 تا 30 سال است.

پیچ و تاب
قاب های پنجره وینیل به مرور زمان نرم می شوند و این باعث می شود آنها مستعد پیچ ​​و تاب ، خم شدن و تعظیم شوند. اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید ، این می تواند مسئله ای باشد و منجر به آسیب به قاب و حتی شیشه شود.

نمی توان نقاشی کرد
اگرچه یک نقص ساختاری نیست ، رنگ آمیزی پنجره های وینیل با گذشت زمان از بین می رود و نمی توان آنها را رنگ آمیزی کرد ، بنابراین این می تواند زیبایی خانه شما را تحت تأثیر قرار دهد.

ویژگی های پنجره های وینیل:

 • ارزانتر
 • نیازی به نقاشی ندارید
 • نصب آسانتر است
 • با آسانی در دسترس است
 • ارزش خانه را افزایش می دهد
 • تا 30 سال طول می کشد

ویژگی های پنجره فایبرگلاس:

 • قاب های نازک تر با شیشه بیشتر
 • قاب عایق بهتر برای کنترل انرژی و نویز
 • گسترش نمی یابد ، انقباض یا پیچ و تاب نمی یابد
 • ظاهر بهتر
 • ارزش خانه را افزایش می دهد
 • تا 50 سال طول می کشد
 • گران
 • نصب آسان است
 • به نقاشی دوره ای نیاز دارد

زمان تصمیم گیری
همانطور که مشاهده می کنید ، هر دو پنجره فایبرگلاس و وینیل مزایا و معایب خود را دارند و تصمیم شما به این بستگی دارد که کدام یک از ویژگی ها با شرایط شما سازگار است.