کلایمر جایگزین داربست (چرا کلایمر بهتر است)

کلایمر جایگزین داربست (چرا کلایمر بهتر است)

کلایمرها جزو تجهیزاتی در ساختمان سازی هستند که کاربرد بسیار زیاد و متنوعی دارند. شما می‌توانید از آنها بهترین استفاده را داشته باشید و در شرایط مختلف کارتان را سریعتر و راحت‌تر کنید. البته که شاید تعریفی از آنها بلد نباشید و فقط نامشان را شنیده باشید. جالب است بدانید که کلایمر جایگزین داربست است و وجود آن می‌تواند خیلی از داربست بهتر و مفیدتر باشد. ما در این مبحث تصمیم گرفتیم که به طور کامل برایتان توضیح دهیم که کلایمر چیست و چه مزایایی نسبت به داربست دارد. با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید با کسب لطلاعات گافی خرید یا اجاره آن را انجام دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

توضیحاتی در مورد کلایمر

در حقیقت کلایمر به داربست معلق گفته می‌شود که در ایران آن را به عنوان بالابر نما هم می‌شناسند. در واقع یک سبد مخصوص، بخش اصلی آن را تشکیل می‌دهد. طول آن می‌تواند بین ۲ متر تا ۶ متر متغیر باشد. از آن برای تعمیرات نمای ساختمان، جابجا کردن مصالح ساختمانی، تجهیزات کارگاهی و حتی تمیزکاری استفاده می‌کنند‌ یک سیم بکسل بسیار قوی به پایه‌های نگهدارنده در کلایمر وصل می‌شود. موتورهای وینچی بسیار قوی دارد. ترمز اضطراری در آن طراحی شده که همه این‌ها امنیت را تا حد زیادی بالا می‌برد و باعث آرامش خاطر گارگران نیز خواهد شد.

مزایای استفاده از کلایمر به جای داربست

اینکه کلایمر جایگزین داربست شده است، به خاطر مزایای زیادی است که در آن وجود دارد. چه بهتر از اینکه شما بتوانید یک گزینه کاملاً امن در اختیار داشته باشید که کارتان را سریعتر هم راه بیندازد. مزایای استفاده از کلایمر به جای داربست‌ها شامل موارد زیر است:

 • شما می‌توانید کلایمرها را خیلی سریع در حداقل زمان ممکن نصب کرده و آنها را راه‌اندازی کنید. در نتیجه سرعت نصب آنها نسبت به داربست خیلی سریع‌تر و زودتر است. همین باعث می‌شود که کارتان بهتر و زودتر انجام بگیرد.
 • نصب کلایمرها نیاز به استفاده از هیچ نوع تجهیزات خاص و پیشرفته یا دانش تخصصی ندارد. در نتیجه عموم افراد می‌توانند از آن استفاده کنند‌ .
 • استفاده از کلایمرها پروسه خیلی پیچیده‌ای ندارد. در واقع سیستم کنترلی که روی آن طراحی شده کاملاً ساده و معمولی کار می‌کند و شما نیاز به دوره آموزشی خیلی پیچیده‌ای نیستید و خیلی راحت می‌توانید این دستگاه را انجام دهید. کافی است که یک بار آن را استفاده کنید و در دفعات بعدی هم هیچ پیچیدگی و مشکلی برایتان اتفاق نمی‌افتد.
 • هزینه کلایمرها نسبت به داربست‌ها خیلی بهتر و به صرفه‌تر است و این یکی از مهم‌ترین علت‌هایی است که کلایمر جایگزین داربست شده است.
 • شما می‌توانید آنها را به صورت روزانه هم اجاره کنید که یک مزیت اقتصادی بسیار بزرگ است و هزینه‌   زیادی برایتان در بر ندارد.
 • شما می‌توانید با استفاده از کلایمر؛ کارها و فعالیت‌های اجراییتان را با سرعت خیلی بالاتر به انجام برسانید و در کمترین زمان ممکن بین طبقات جابجا شوید؛ بدون اینکه مشکلی اتفاق بیفتد.
 • مزیت دیگری که در مورد آنها وجود دارد و باعث می‌شود که نسبت به داربست برتری پیدا کنند، این است که جابجایی آنها فقط به صورت عمودی اتفاق نمی‌افتد. شما می‌توانید برای انتقال افقی هم از آنها استفاده کنید که به شدت کار راه انداز است.
 • با استفاده از کلایمر، تمرکز و ایمنی کارگران و آرامش آنها افزایش پیدا می‌کند، زیرا دیگر نگران سقوط خودشان یا لوازمشان نیستند. همین باعث می‌شود راندمان کار هم بالا برود.
 • این دستگاه‌ها بر اساس استانداردهای بین‌المللی و ضوابط علمی تولید می‌شوند. در نتیجه خیالتان راحت است که هیچ چیز غیر اصولی نیست و جای نگرانی وجود ندارد. در نتیجه خسارت جانی و مالی هم کمتر اتفاق می‌افتد که این‌ها مزایای کمی نیست.
 • نکته مثبت دیگری که کلایمر جایگزین داربست می‌تواند شما را به آن برساند، مسئله توزیع بار است. زمانی که شما از داربست استفاده می‌کنید، نمی‌توانید توزیع بار یکسان داشته باشید. اگر در قسمتی از داربست توزیع بار مشکل داشته باشد، خطر هم بیشتر می‌شود. در صورتی که در کلایمر چنین اتفاقی نمی‌افتد، زیرا توزیع بار کاملاً یکسان و یکنواخت است اما در داربست احتمال سقوط و فشار به یک نقطه و شکستگی وجود دارد که به شدت دردسرساز است.
 • مزیت مهم دیگر اینکه خیلی از ساختمان‌ها نمای قوس دار یا منحنی دارند. در نتیجه سبد کلایمر معمولی برای آنها قابل استفاده نیست.
 • خوشبختانه کلایمرها به گونه‌ای طراحی شده اند که امکان تغییر شکل در سبد آنها وجود دارد. در نتیجه شما برای این ساختمان‌ها هم خیلی راحت می‌توانید از آنها استفاده کنید.

انواع کلایمرهای جایگزین داربست

زمانی که می‌خواهید کلایمر را جایگزین داربست کنید، باید انواع آنها را بشناسید. یعنی باید از ظرفیت، کاربرد، نوع آنها و ضریب امنیتشان اطلاعات داشته باشید و ببینید که حرکت آنها چگونه است. ما در این مبحث انواع کلایمرها را به شما معرفی می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری در این باره داشته باشید.

کلایمر مکانیکی یا دستی

این کلایمرها معمولاً ساده هستند و خیلی راحت جایگزین داربست می‌شوند. به این صورت که با استفاده از آنها می‌توانید سبد را با نیروی دستتان حرکت دهید. کافی از خودتان یا کارگرانتان که از اینکه استفاده می‌کنند، وینچی را حرکت دهند که به سیم‌های نگهدارنده بالابر اتصال پیدا کرده است تا دستگاه حرکت کند. معمولاً در آنها قابلیت حرکت افقی یعنی حرکت به سمت راست یا چپ وجود ندارد. برای ساختمان‌هایی مناسب است که ارتفاع خیلی زیادی نداشته باشد. برای جابجایی نفرات هم از آن استفاده می‌کنند اما از نوع برقی سرعت کمتری دارد.

کلایمر برقی

یکی دیگر از انواع کلایمر جایگزین داربست نوع برقی است که کاربردهای بسیار زیادی دارد‌. یک بالابر بسیار قوی و قدرتمند شناخته می‌شود که به شدت کاربردی است. کافی است که سیستم الکتروموتور در آن استفاده شده باشد تا شما بتوانید برای نگهداری از نمای ساختمان‌های خیلی مرتفع از آنها استفاده کنید. در واقع سیستمی که طراحی شده، باعث می‌شود که خیلی راحت بتوانید لوازم را بالا و پایین ببرید. یک جعبه فرمان با دکمه‌های مختلف هم در آنها طراحی شده که دستگاه را کنترل می‌کند. کار با این نوع کلایمرها نسبت به نوع مکانیکی خیلی ساده‌تر است و شما می‌توانید در جهت‌های مختلف هم آنها را هدایت کنید.

در نهایت اینکه کدام کلایمر برای شما مناسب‌تر است، بستگی به نوع کار و استفاده‌تان دارد. از طرفی ارتفاع ساختمان هم حرف اول را می‌زند. اگر می‌خواهید یک پروژه عظیم بسازید، قطعاً کلایمر برقی گزینه مناسب‌تری است، زیرا برای ارتفاعات بلند بسیار عالی عمل می‌کند و سرعتتان بالاتر است و کار را سریع‌تر پیش می‌برد.

به هر حال اگر قصد تعمیر و نگهداری و نظافت یک ساختمان معمول را دارید، شاید کلایمر دستی و مکانیکی هم گزینه خوبی باشد.

در هر صورت شما می‌توانید انواع کلایمرها را از مجموعه ما یعنی تهران کلایمر تهیه کنید و مطمئن باشید که انتخاب عالی داشته‌اید و از لحاظ قیمت هم کاملاً به صرفه است. بعد از مدتی هم می‌توانید آنها را به فروش برسانید.

اجاره کلایمر

جالب است بدانید که می‌توانید به راحتی کلایمرها را اجاره کنید؛ در صورتی که انجام چنین کاری برای داربست امکان‌پذیر نیست. شما می‌توانید داربست‌ها را در جایی نصب کنید و بعد آنها را جمع کنید. امکان اجاره آنها به کس دیگری وجود ندارد. در صورتی که کلایمر این مزیت بسیار بزرگ را دارد و همین باعث می‌شود که از لحاظ اقتصادی خیلی سود کنید، زیرا گاهی اوقات فقط شما یک پروژه ساختمان‌سازی خیلی کوچک دارید و موقتاً می‌خواهید آن را جمع کنید. پس با اجاره کلایمر می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و نیازی به خرید نیست. برای اجاره آنها هم می‌توانید به مجموعه ما یعنی تهران کلایمر مراجعه کنید و با قیمت‌های عالی که به شما ارائه می‌دهیم، بهترین تجربه را داشته باشید.

خرید کلایمر

البته ناگفته نماند که کلایمرها فقط برای اجاره نیستند، بلکه می‌توانید آن ها را خریداری هم کنید. خرید آنها گاهی اوقات گزینه بسیار به صرفه‌تری است. اگر شما جزو افرادی هستید که به طور منظم در پروژه ساختمان سازی فعالیت می‌کنید و اصلاً کارتان ساختمان سازی است، خرید کلایمر قطعاً به نفعتان خواهد بود و می‌تواند خیلی به صرفه باشد. از طرفی می‌توانید با مراجعه به مجموعه ما یعنی تهران کلایمر آنها را به مناسب‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید. اگر هم کلایمرها را بعد از مدتی نیاز نداشتید، می‌توانید آنها را اجاره داده یا بفروشید که همه این‌ها مزایای بسیار بزرگی است و قطعا از خریدتان حداکثر رضایت را خواهید داشت.

استفاده از کلایمر جایگزین داربست، موضوعی است که خیلی زیاد در مورد آن صحبت می‌کنند. داربست‌ها دیگر جزو لوازم قدیمی به حساب می‌آیند و استفاده از آنها خیلی کاربرد ندارد. به خاطر همین کلایمرها جایگزین شده‌اند و به شما کمک می‌کنند که استفاده عالی و کاربردی از آنها داشته باشید و به راحتی مصالح و تجهیزات مختلف را جابجا کرده و امنیت بالاتری را هم تجربه کنید. از طرفی مزایای زیادی هم در مورد آنها نسبت به داربست‌ها وجود دارد که شما را بیشتر مجاب می‌کند تا به سراغ خرید یا اجاره این وسیله بروید که ما در این مبحث راجع به این مزایا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده‌ایم.