طراحی و ساخت ویلا مدرن با سیکاس

طراحی و ساخت ویلا مدرن با سیکاس

در سالیان اخیر با افزایش آلودگی هوا شاهد رشد تقاضا برای ساخت ویلاها و باغ ویلاهایی بوده‌ایم که در منطقه‌ای آرام و بدون هیاهو شهری واقع شده بودند. در میان طرح‌های متنوعی که برای طراحی و ساخت ویلا استفاده می‌شود، ویلاهای مدرن از جایگاه خاص و ویژه‌ای برخوردارند.

اگر چه این دسته ویلاها نسبت به سایر ویلاهای سنتی از عمر مفید و طولانی‌تری برخوردارند، و بسیار پیشرفته‌ترند، اما جالب است بدانید که طراحی و ساخت ویلا مدرن کار چندانی آسانی نیست.

ساخت یک ویلا مدرن فوق العاده نیازمند در اختیار داشتن زمینی ایده آل، مصالحی مناسب و همچنین یک تیم حرفه‌ای سازنده است.

مشخصات ویلا های مدرن

ویلا مدرن، ویلاهای ساده و به دور از پیچیدگی هستند که با حداقل بودجه لازم قابلیت اجرایی دارند. در فرایند طراحی و ساخت این ویلاها از مصالحی ساده اما درجه یک بهره برده می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا ویلا طراحی شده از سبکی ساده اما شیک برخوردار باشد.

معماری ویلاهای مدرن به گونه‌ای انجام می‌گیرد که سازه ساخته شده به واسطه پنجره‌های خود بتواند بخش زیادی از نور لازم را تامین کند. با این حال حریم خصوصی نیز حفظ شود.

آنچه که باعث خاص شدن این طرح شده است، آزادی معمار در ایده پردازی و ایجاد خلاقیت است. به بیان دیگر می‌توان گفت معمارانی که به طراحی و ساخت ویلاهای مدرن می‌پردازند، هیچ گونه محدودیتی در قبال انتخاب فرم‌های خاص و به کارگیری قوانین مشخص معماری ندارند. آن‌ها می‌توانند با توجه به ذوق هنری و خلاقیت خود به ایجاد سازه‌های مدرنی بپردازند که از طراحی نو برخوردار است.

استفاده از رنگ‌های ترکیبی در طراحی ویلاهای سبک مدرن از دیگر ویژه‌های برجسته کننده این شیوه ویلاسازی است. با استفاده از رنگ‌های ترکیبی و متنوع ویلا ساخته شده بسیار شیک و زیبا خواهد بود. این سبک معماری نیازمند به کارگیری تجهیزات مدرن است.

دلایل محبوبیت ویلا های مدرن

هنگامی که سخن از طراحی و ساخت ویلا مدرن می‌شود، معمولا این سوال در ذهن افراد شکل می‌گیرد که چه چیزی باعث شده است تا این دسته ویلاها از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر طرح‌های ویلایی برخوردار باشند؟

پاسخ به این سوال را باید از جنبه‌های مختلفی بررسی کرد.

هزینه مناسب و صرفه جویی اقتصادی

در هنگام طراحی و ساخت ویلا مدرن از طرح‌ها و اشکال سخت و پیچیده‌ای که نیازمند صرف هزینه بالا است، استفاده نمی‌شود. همین موضوع باعث می‌گردد تا ساخت ویلاهای مدرن نیازمند صرف هزینه‌ای کمتر باشند.

لازم به ذکر است هنگامی که فرایند طراحی و ساخت به افراد حرفه‌ای و مجموعه‌های متخصصی چون سیکاس سپرده می‌شود، هزینه‌های ساخت و ساز ویلا به حداقل ممکن می‌رسد.

سرعت بالا طراحی و ساخت

اگر چه دانش و مهارت کارشناسان و کارگرانی که وظیفه طراحی و ساخت ویلا را برعهده گرفته‌اند، نقش بسیاری در سرعت بخشیدن به پروژه‌های عمرانی دارد‌. اما معمولا ساخت ویلاهای تجملاتی نیازمند صرف زمان است. زمان اتمام پروژه نیز به طور مستقیم بر روی هزینه‌های ساخت و ساز تاثیر می‌گذارد.

خوشبختانه طرح‌های مدرن به دلیل سادگی و عدم بهره بردن از پیچیدگی‌های خاص، معمولا در مدت زمان کوتاه‌تری اجرا می‌شوند.

عدم آسیب رساندن به محیط زیست

متاسفانه باید بگوییم که ساخت و ساز بشر در عصر کنونی بسیار به محیط زیست و طبیعت آسیب وارد کرده است‌. خوشبختانه ویلاهای مدرن از این قاعده مستثنی هستند‌. این ویلاها کوچک‌ترین آسیبی به محیط پیرامون خود و محیط زیست وارد نمی‌کنند. همین موضوع باعث شده است تا به یکی از بهترین و ایده آل‌ترین طرح‌های معماری در سالیان اخیر تبدیل شوند.

امکان تغییر و گسترش

سادگی ویلاهای مدرن باعث می‌شود تا این امکان وجود داشته باشد تا در آینده در صورت عدم رضایت از ویلا بتوان آن را تغییر و گسترش داد. دنیای ما، دنیای پیشرفت و تغییر است. بنابراین طبیعی است که چندین سال دیگر سازه‌هایی که امروزه ساخته شده‌اند قدیمی شود، و نیاز به تغییر پیدا کند. خوشبختانه این امکان به راحتی و با صرف کمترین هزینه برای کسانی که دارای ویلاهایی به سبک مدرن هستند، وجود دارد.

نورگیری مناسب

نورپردازی ویلا یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در هنگام طراحی و ساخت ویلا باید به آن توجه داشته باشید. برای تامین نور مکان‌های مختلف نیاز است تا شما از دو منبع نور دریافت کنید. منبع اول که نور طبیعی نامیده می‌شود، همان نور خورشید است. دریافت نور از منبع اول باید به گونه‌ای انجام شود که در فصول گرم سال موجب اذیت و آزار شما نشود، و همچنین در فصول سرد شما را از نور بی‌ بهره نکند. خوشبختانه ویلاهای مدرن کاملا طبق این اصول طراحی و ساخته می‌شوند.

منبع دوم نور که نور مصنوعی نامیده می‌شود، همین لامپ‌ها و چراغ‌های روشنایی است که برای تاباندن نور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نیاز کم به مصرف نور مصنوعی

نورگیری مناسب ویلاهای مدرن باعث می‌شود تا این سازه‌ها نسبت به سایر سازه‌های معمولی نیاز اندکی به نور مصنوعی داشته باشد. به عبارت دیگر نیازمند صرف انرژی کمتری برای روشن کردن محیط هستند.

حتی این امکان برای شما وجود دارد که با به کار بردن چراغ‌های روشنایی کم مصرف، نیاز به منبع نور مصنوعی را به حداقل ممکن برسانید.

بهترین مرکز برای طراحی و ساخت ویلا مدرن

طراحی و ساخت ویلا مدرن نیازمند کمک گرفتن از متخصصانی است که در این زمینه به فعالیت پرداخته‌اند. همین موضوع باعث می‌شود تا این سوال در ذهن افراد شکل بگیرد که کدام مجموعه در زمینه ساخت ویلا مدرن تجربه بالاتری دارد؟

در این باره باید بگوییم که مجموعه سیکاس به دلیل برخورداری از کادری متخصص و کاربلد، و همچنین سابقه طولانی که در این زمینه دارد، بهترین مجموعه برای ساخت ویلا مدرن در کمترین زمان با کمترین هزینه محسوب می‌شود.

دیگر مقالات طراحی ویلا در وبلاگ سیکاس: https://sikaas.com/blog/