چگونه می توان کیفیت هوا را در منزل بهبود بخشید

چگونه می توان کیفیت هوا را در منزل بهبود بخشید

بسیاری از افراد فقط نگران آلودگی هوا در بیرون از منزل خود هستند. با این وجود ما بیشتر اوقات را در منزل، دفتر و دیگر مناطق داخلی به مدت طولانی سپری می کنیم و این می تواند به همان اندازه بد باشد. اگر هوای این مناطق هم آلوده باشد.

پاک کننده های شیمیای ، شوره سر و حیوانات خانگی و گرد و غبار همگی در مکان های داخلی رایج هستند و خانه ما را آلوده می کنند. و بر کیفیت هوا تاثیر منفی می گذارند.

در زیر چهار روش ساده وجود دارد که می توانید کیفیت هوا را در داخل خانه بهبود بخشید.

1 - کف را تمیز نگه دارید

تمیز کردن منظم کفهای شما روشی بسیار آسان برای کاهس آلاینده ای داخلی است. گرد و غبار ، گرده گل و موی حیوان خانگی یا شوره سر می توانند در دو طبقه سخت و سطح فرش نسبتا سریع جمع شوند.

بنابراین استفاده از یک جاروبرقی با کیفیت خوب و تمیز کننده فرش در هفته چند بار ضروری است. به دنبال جاروبرقی و شستشوی موکت باشید که قدرتمند بوده و دارای برس یا چرخان برس باشد زیرا این موارد در از بین بردن این چیزهای آلوده موثر است.

2 - ایجاد یک محیط داخلی خشک

کنه های گرد و غبار و قالب در محیط های رونق شکوفا می شوند ، بنابراین رطوبت داخل خانه به حداقل ممکن می رسد. میزان رطوبت در هر نقطه بین 0 تا 50 درصد اغلب به کنترل این آلاینده های مضر کمک می کند. پس استفاده از فن استخراج کننده هنگام پخت و پز، همچنین باید از خشک کردن لباس در هر رمان ممکن جلوگیری شود.

3 - در خانه سیگار نکشید.

دود سیگار حاوی مقدار باورنکردنی مواد شیمیایی مضر است ، بنابراین جای تعجب نیست که سیگار کشیدن در داخل خانه می تواند کیفیت هوا در محیط داخلی شما را به شدت کاهش دهد.

4 - استفاده از مواد شیمیایی را در خانه خودداری کنید.

اگر چه تمیز کردن محصولات ممکن است باعث شود بوی خانه شما تمیز و تازه شود ، اما بسیاری از آنها حاوی مواد شیمیایی مضر هستند و بوی ماندگار شما فقط به این معنی است که این مواد شیمیایی درون خانه شما به دام می افتند.

اگر در مورد کیفیت هوا در محیط داخلی خود جدی هستید ، بنابراین از تمیز کردن محصولات حاوی مواد شیمیایی مضر در هر کجای خانه ممکن است ، خودداری کنید.