کلایمر نما (اجرای نمای ساختمان با کلایمر)

کلایمر نما (اجرای نمای ساختمان با کلایمر)

پروژه‌های ساختمان سازی چالش‌های بسیار زیادی دارند و شما باید کاری کنید که بتوانید این چالش‌ها را راحت‌تر پشت سر بگذارید و سریع‌تر از پس آنها بر بیایید. یکی از چالش‌های موجود دسترسی به ارتفاعات است که کارتان را سخت می‌کند. شما باید راهکارهایی را بلد باشید که بتوانید بدون هیچ مشکلی به ارتفاعات دسترسی داشته باشید و خطری هم شما و کارگران را تهدید نکند. به خاطر همین کلایمرها روی کار آمده‌اند که تا حد زیادی کارتان را راحت‌تر کردند. یعنی شما می‌توانید برای نمای ساختمان از کلایمر نما استفاده کنید و از مزایای آنها بهره‌مند شوید که در ادامه راجع به آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

تعریف کلایمر نما

خیلی از شما سوال می‌پرسید که کلایمر یا کلایمر نما دقیقا چیست و چه تعریفی برای آن وجود دارد. کلایمر به داربست معلق گفته می‌شود. در ایران کلایمر نما را با عنوان قندوله یا بالابر نما هم می‌شناسند. در واقع یک سبد در این دستگاه وجود دارد که طول آن متفاوت است. معمولاً طول آن از دو تا ۶ متر در فضاهای مختلف با یکدیگر فرق دارد و از آن برای بالا بردن مصالح، جابجا کردن تجهیزات کارگاهی، تعمیر کردن نمای ساختمان یا تمیزکاری استفاده می‌کنند که برای داربست‌های ساختمانی جایگزین بسیار عالی است.

داربست‌ها خیلی هزینه بر هستند. برای نصب آنها هم زمان زیادی گرفته می‌شود. به خاطر همین بسیار مهم است شما کاری را انجام دهید که هم ایمنی بالاتری داشته باشد و هم اینکه سرعت کارتان را بالا ببرد که کلایمر نما دقیقاً همین کار را برایتان انجام می‌دهد. این کلایمرها یک سیم بوکسل مخصوص دارند که به پایه‌های نگهدارنده متصل می‌شوند و موتورهای وینچی که در آنها طراحی شده باعث حرکت سبد شده و آنقدر قوی و محکم است که شما نگرانی و ترسی را در آن احساس نمی‌کنید و خیلی راحت می‌توانید به ارتفاع مورد نظر برسید. همچنین داخل آنها ترمز اضطراری هم طراحی شده است که باز هم باعث افزایش ایمنی کار می‌شود.

مزایای کلایمر نما

قبل از اینکه خرید کلایمر را انجام دهید، باید با مزایای آن باید آشنا باشید تا مطمئن شوید که می‌توانید یک خرید عالی را رقم بزنید.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیتی که در مورد آن وجود دارد، این است که ایمنی حداکثر را فراهم می‌کند.

چه چیز مهم‌تر از اینکه کارگران یا خودتان امنیت جانی داشته باشید و در پروژه با آرامش بیشتری فعالیت کنید؟ وجود این امنیت نه تنها به کیفیت کار کمک می‌کند، بلکه خانواده این افراد هم خیال راحت‌تری خواهند داشت. شما می‌توانید این  کلایمرها را در سریع‌ترین زمان ممکن نصب و راه‌اندازی کنید.

نصب آنها هم هیچ نیازی به تجهیزات پیشرفته و دانش تخصصی خاص ندارد و خیلی راحت انجام می‌شود و این یک مزیت بسیار بزرگ است.

نکته بعدی که به عنوان مزیت‌های بسیار مهم کلایمر نما می‌توانیم نام ببریم، این است که استفاده از آن هم اصلاً پروسه پیچیده‌ای ندارد و شما در عرض یک بار استفاده می‌توانید کار با آن را یاد بگیرید، زیرا یک سیستم کنترل ساده دارد که باعث جابجایی افراد، مصالح و دستگاه می‌شود و مشکلی به وجود نخواهد آمد.

مزیت دیگر اینکه شما با استفاده از آن می‌توانید سرعت کار را تا حد زیادی بالا ببرید، زیرا فعالیت‌های اجرایی و جابجایی خیلی راحت‌تر انجام می‌شود و همین راندمان کاری را بالا می‌برد.

نکته بعدی و مزیت مهم دیگر اینکه کارگران با استفاده از این دستگاه تمرکز بیشتری روی کار دارند، زیرا دیگر نگران پرت شدن و سقوط لوازمشان نیستند که همین به شدت روی کیفیت کار تاثیر می‌گذارد.

از دیگر مزایای کلایمر نما این است که هزینه آن نسبت به داربست‌ها خیلی به صرفه‌تر است. همین باعث می‌شود که شما تا حد زیادی روی هزینه‌ها صرفه‌جویی داشته باشید. شما می‌توانید آنها را به صورت روزانه هم اجاره کنید که بالاتر برایتان توضیح دادیم و می‌توانید این کار از طریق تهران کلایمر به انجام برسانید که این خودش یک مزیت اقتصادی بسیار بزرگ است.

نکته بعدی و مزیت بسیار مهم‌تر این است که شما کلایمر را می‌توانید در جهت‌های مختلف جابجا کنید. خیلی‌ها فکر می‌کنند کلایمرها فقط باید به صورت عمودی انتقال پیدا کنند. در صورتی که شما می‌توانید از آن برای انتقال افقی هم در ارتفاع استفاده کنید و این به شدت برای پروژه‌های ساختمان سازی کاربردی است.

کلایمرها بر اساس استانداردهای بین‌المللی ساخته می‌شوند. تمامی ضوابط و قوانین علمی روی آنها پیاده سازی شده است و هیچگونه جای نگرانی برای استفاده از آنها وجود ندارد.

زمانی که با استفاده از کلایمر نما بار جابجا می‌کنید، خیالتان راحت است که توزیع بار به صورت یکنواخت انجام شده است. در صورتی که در سیستم داربست این مشکل خیلی وجود دارد که شما نمی‌توانید یکنواختی توزیع بار را تجربه کنید و همین باعث می‌شود که بیش از حد به یک نقطه فشار وارد گردد و شکستگی اتفاق بیفتد.

مزیت مهم دیگر اینکه شما این قابلیت را دارید که سبد کلایمر را کمی تغییر شکل دهید. در نتیجه برای ساختمان‌هایی که نمای آنها قوس‌دار یا منحنی است، گزینه مناسبی است و محدودیتتان را حین کار کم می‌کند.

پروسه اجاره کلایمر نما

قبل از هر چیزی باید گفت که کلایمرها قابلیت اجاره هم دارند. یعنی اگر شما فقط می‌خواهید یک پروژه ساختمان سازی موقت را اجرا کنید و بعد از آن دیگر نیازی به کلایمرها ندارید، می‌توانید آنها را برای مدت زمانی که در ساختمان کار می‌کنید، اجاره کنید. این یک مزیت بسیار بزرگ است. همین باعث می‌شود تا حد زیادی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود و مجبور نباشید که آنها را به خاطر یک پروژه کوتاه مدت خریداری کنید و خیلی هم به نفعتان خواهد بود. برای اجاره کلایمر نما و اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به تهران کلایمر مراجعه کنید. قیمت‌های اجاره در مجموعه ما کاملا به صرفه و اقتصادی است و مطمئناً خیلی راحت می‌توانید پروسه اجاره را انجام دهید.

پروسه خرید کلایمر

استفاده از کلایمر این مزیت را دارد که علاوه بر اجاره می‌توانید آنها را بخرید. یعنی اگر شما مدام در حوزه ساختمانسازی فعالیت می‌کنید و به کلایمرها نیاز دارید، به جای اجاره می‌توانید به سراغ خرید بروید. اگر پروژه شما طولانی مدت است و به دفعات از آنها استفاده می‌کنید، قطعاً خرید کلایمر گزینه‌ای به صرفه تری محسوب می‌شود. از طرفی شما می‌توانید کلایمر خریداری شده را چند وقت یکبار به دیگران اجاره دهید یا اگر قصد در فروش داشتید هم می‌توانید خیلی راحت این کار را انجام برسانید. برای خرید کلایمرهای با کیفیت با مناسب‌ترین قیمت کافی است که به مجموعه تهران کلایمر مراجعه کنید.

تجهیزات کلایمر نما

قبل از خرید کلایمرها باید در مورد تجهیزات آنها هم اطلاعات داشته باشید. اگر بخواهیم به طور دقیق توضیح دهیم، باید بگوییم که مهمترین تجهیزات کلایمر مربوط به یک سازه فلزی نگهدارنده است که پایه‌های تکیه‌گاهی دارد که از طریق پیچ و مهره و یک سری اتصالات جوشی، آن را روی بام نصب می‌کنند تا بتوانند با استفاده از آن از کمترین ارتفاع به بیشترین ارتفاع برسند.

وزنه‌های تعادلی در آنها طراحی شده که معمولاً از جنس فولاد یا چدن هستند.

با استفاده از آنها بالانس یا تعادل کلایمر نما حفظ می‌شود.

تعداد و وزن این وزنه‌ها هم بر اساس ظرفیت آنها مشخص می‌گردد. یک سبد اصلی هم برای آنها وجود دارد که به آن پلتفرم گفته می‌شود. این سبد ارتفاع حدود دو متر تا ۶ متر دارد و از آن برای جابجایی بین طبقات استفاده می‌کنند.

همچنین یک سیم بکسل ضد خیز فولاد گالوانیزه دارد که از ۶ تا ۸ رشته داخل آن استفاده شده است.
دو عدد الکتروموتور سه فاز در آن وجود دارد که توان آن بین یک و نیم تا ۱.۸ اسب بخار است. همچنین یک ترمز اضطراری در آن طراحی شده که ایمنی کلایمرها را تامین می‌کند. این ترمزها در دو طرف سبد قرار می‌گیرند و امنیت کار را تا حد زیادی بالا می‌برند. جالب است بدانید که این ترمزها به قدری قوی هستند که هر کدامشان توانایی این را دارند که ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل کنند. وظیفه
‌شان این است جان افرادی که روی سبد هستند را به طور کامل حفظ کنند و مانع از واژگونی و برعکس شدن سبد شوند.

همچنین یک تابلو برق در آنها وجود دارد که برنامه تنظیم ارتفاع و همچنین ظرفیت کلایمر در آن طراحی شده است.

سیم بکسلی که در کلایمر نما وجود دارد، سه بخش اصلی دارد. اولین بخش مفتول است که در واقع یک نوار تابیده شده از چند استرند به دور یکدیگر است.  دومین بخش استرند است که روی مرکز سیم تابیده می‌شود.
بخش بعدی هسته مرکزی یا مغزی سیم بکسول است که مهمترین بخش به حساب می‌آید

همانطور که در مقاله هم بارها به آن اشاره شد؛ کلایمر می‌تواند جایگزین بسیار عالی برای داربست باشد. وجود آن تا حد زیادی کارتان را راحت‌تر می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید خیلی راحت‌تر به ارتفاع دسترسی داشته باشید، بدون اینکه خطری شما را تهدید کند. از طرفی قابلیت حمل بار و توزیع بار در آن خیلی بهتر انجام می‌شود.

ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح دادیم که کلایمر نما چیست. همچنین گفتیم که اجاره و خرید آنها را می‌توانید از کجا انجام دهید تا بتوانید از لحاظ اقتصادی هم بهترین قیمت را تجربه کنید. با مطالعه این مقاله قطعاً متوجه شدید که مزایای استفاده از کلایمرها چیست. در نتیجه اگر قصد خرید آنها را داشته باشید، می‌دانید که دقیقاً قرار است برای چه چیزی هزینه کنید.