خرید خانه یا اجاره خانه؟

خرید خانه یا اجاره خانه؟

 

  • اجاره می تواند به همان اندازه گران باشد
  • خرید فرصت های سرمایه گذاری و درآمد را فراهم می کند
  • اجاره اجازه انعطاف پذیری بیشتر و مسئولیت پذیری کمتری را می دهد
  • انتخاب اجاره یا خرید یک خانه تصمیمی است که شما را ملزم به در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی اجاره در مقابل خرید می کند. خرید و اجاره هر دو بر درآمد ، شیوه زندگی و اهداف بلند مدت تأثیر می گذارد.

همانطور که بین اجاره در مقابل خرید انتخاب می کنید ، اجازه ندهید که برداشت های اشتباه شما را از بین ببرد.

بسیاری از مردم احساس می کنند که اجاره دادن پول به دور است.

ما به طور ناخودآگاه صاحبان خانه را مسئول تر می دانیم و بسیاری از افراد خانه خریداری می کنند زیرا احساس می کنند این کاری است که "باید" انجام دهند.

با همین اشاره ، بسیاری از افراد سالها اجاره می دهند ، حتی وقتی خرید خانه تصمیم مالی بهتر خواهد بود ، زیرا فکر می کنند خرید برای کسانی که کاملاً از نظر مالی تأمین می شوند ، محفوظ است. 

هیچ یک از این فرضیات صددرصد دقیق نیست ، بنابراین در عوض ، برای تصمیم گیری ، جوانب مثبت و منفی اجاره در مقابل خرید را وزن کنید.

اجاره کلایمر - تهران کلایمر

اجاره خانه:

اجاره لازم نیست فقط یک قدم به سمت مالکیت خانه باشد. همچنین می تواند یک تصمیم مسکن هوشمندانه برای افراد در همه اقشار زندگی باشد. 

مزایای اجاره خانه:

اجاره مزایای زیادی دارد ، مهمتر از همه: شما احتمالاً هزینه های مسکن خود را دقیقاً هر ماه می دانید ، بسته به خدمات آن ، اگر هزینه آن را بپردازید ، هزینه یا مسکن بدهید.

دیگر نیازی به پرداخت شگفتی های بزرگ در خانه مانند سقف جدید یا شستشوی شسته شده نخواهید داشت.

و دیگر نیازی به نگرانی در مورد هر یک از مالیات ملک یا پرداخت وام ندارید.

 شما همچنین از انعطاف پذیری مکان لذت می برید ، که باعث می شود کرایه اجاره ایده آل برای کسانی که هنوز در یک منطقه مستقر نشده اند ایده آل باشد.

اجاره دهنده هایی که نیاز به مهاجرت برای یک کار جدید دارند یا به سادگی می خواهند زندگی در یک منطقه دیگر را امتحان کنند.

 دیگر نیازی به نگرانی در مورد کار با خانه های خود نخواهند داشت.

همچنین امکان زندگی در مناطقی وجود دارد که نتوانستید هزینه خرید آن را بپردازید.

 قبل از اینکه بعداً مقرون به صرفه شوید. در پایان ، یکی از بزرگترین مزایا این است که شما می توانید برای تعمیر سینک شکسته و یا پرداختن به مشکلات گران قیمت بنیاد ، به صاحبخانه اعتماد کنید.

در حالی که ممکن است تعمیرات به سرعت انجام نپذیرد یا مطابق با استانداردهای شما باشد ، حرفی برای گفتن برای انتقال مسئولیت به شخص دیگری وجود دارد.

معایب اجاره خانه:

در حالی که اجاره ممکن است از ماه به ماه در طول سال پایدار بماند ، برخی از صاحبخانه ها سالانه اجاره را افزایش می دهند .

که می تواند آپارتمان فعلی شما را از محدوده قیمت شما خارج کند. برخی از شهرها و ایالت ها برای مقابله با این امر کنترل اجاره را معرفی کرده اند.

همچنین وقتی مستاجر هستید ، انعطاف زیادی با نقاشی و ساختن به روز و ارتقاء ندارید. در بیشتر موارد ، شما باید برای انجام این کار از صاحبخانه خود که ممکن است اجازه دهد ، ابراز کنید ، اما درخواست کنید که هنگام ترک ، کارها را به حالت عادی برگردانید (مثلاً دیوارها را مجدداً مجدداً بسازید).

 

خرید خانه:

خرید به معنای کمی آزادی بیشتر است ، اما با یک سرمایه گذاری بزرگ مالی همراه است. در اینجا جوانب مثبت و منفی لازم است قبل از خرید خانه به آنها فکر کنید.

مزایای اجاره خانه:

فواید طولانی مدت داشتن یک خانه از جمله امنیت طولانی مدت ، حقوق صاحبان سهام وجود دارد و در صورت افزایش ارزش خانه ، پتانسیل افزایش رشد شخصی خواهد بود.

ارزش یک خانه می تواند بیش از زمان  ، بنابراین همچنین می توانید هر زمان که آماده حرکت به سمت چیز جدید هستید ، سود حاصل از فروش را داشته باشید.

در هنگام تملک خانه خود ، نیازی به سؤال از صاحبخانه در مورد نقاشی دیوارها یا نوسازی آشپزخانه نیست.

شما می توانید خانه خود را به هر روشی که دوست دارید به روز کنید و تغییر دهید ، تمام آنچه که باید نگران آن باشید بودجه است.

و در بعضی موارد مجوز. سرانجام ، تملک خانه خود این امکان را برای اجاره دادن املاک به شما می دهد تا درآمد خارج از چک را دریافت کنید.

می توانید یک اتاق اضافی ، یک زیرزمین تمام شده اجاره کنید یا از آنجا بیرون بروید و کل خانه را اجاره کنید.

معایب خرید خانه

در پایان روز ، ملکی که در اختیار شماست برای مدت طولانی سرمایه گذاری است. دارایی یک دارایی نقدی نیست ، به این معنی که فقط به دلیل اینکه خانه شما 500000 دلار ارزش دارد ، به این معنی نیست که 500،000 دلار در بانک انتظار دارید.

برای فروش یک خانه می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد ، به خصوص اگر بازار به سرعت تغییر کند.

بنابراین ، خرید خانه اگر می خواهید سریع درآمد کسب کنید ، اغلب یک انتخاب عاقلانه نیست. مهمتر از همه ، این امکان وجود دارد که خانه شما با گذشت زمان ارزش خود را از دست بدهد.

محله می تواند رو به زوال باشد ، یک کارفرمای بزرگ می تواند منطقه را ترک کند یا می تواند رونق ساخت و ساز باشد.

 همه اینها باعث می شود قیمت املاک و مستغلات کاهش یابد و باعث شود خانه شما برای ارزیابی کمتر از آنچه پرداخت کرده اید.

 به طور کلی ، مالکیت خانه یک تلاش گران است. شما باید مالیات و هزینه هایی را بپردازید که اجاره دهنده آن نیازی به نگرانی ندارند.