مشاور مالی چیست؟

مشاور مالی چیست؟

مشاوران مالی شما درباره آنها شنیده اید ، خواه از تبلیغ در فیس بوک ، تبلیغات تلویزیونی یا آهنربای چارلز شواب در یخچال عمه شما باشد. اما آیا حتی می دانید یک مشاور مالی چیست یا چه کاری انجام می دهند؟

به عبارت ساده تر ، مشاوران مالی به مردم كمك می كنند تا بهترین استراتژی را برای وضعیت پول خود درك كنند. و این شامل هر چیزی از کمک به یک تجارت در بانکداری سرمایه گذاری است تا به کسی نشان دهد که چگونه بازنشستگی مورد نظر خود را دریافت کند.

اما وقتی نوبت به خرج اهداف پول خود می رسد ، چگونه می دانید که به یک مشاور مالی یا شخص دیگری برای کمک به شما در انجام این کار احتیاج دارید؟ بیایید

مشاور مالی چیست؟
مشاوران مالی به طور حرفه ای آموزش دیده اند تا در مورد مسائل مربوط به پول خاص ، به شما (یا شغل شما) مشاوره دهند. آنها به طیف گسترده ای از موضوعات ، مانند نشان دادن کسی برای سرمایه گذاری در مکان های مناسب یا مشاوره مشاغل در مورد نحوه مدیریت وجوه و اوراق خود ، کمک می کنند.

مشاوران اکثراً به شرکتهای مشاوره تعلق دارند (فکر کنید مورگان استنلی یا چارلز شواب) ، اگرچه ، برخی از آنها خود اشتغالی هستند.

و در حالی که بیشتر مشاوران در کالج مشاغل ، امور مالی یا مواردی از این دست را مطالعه می کردند ، معمولاً دارای گواهینامه نیز هستند. این بستگی به کارفرمای آنها یا آنچه را که تخصص دارند نیاز دارد.

بنابراین ، اگر برای مدیریت اوراق قرضه (فانتزی) به کمک نیاز دارید ، به یک مشاور مالی با مجوز سری 65 احتیاج دارید. یا برای راهنمایی در مورد برنامه ریزی املاک ، شما یک مشاور که یک CFP (برنامه ریز مالی برنامه ریزی شده) است ، می خواهید.

درمجموع ، اگر مسئله پول خاصی دارید ، احتمالاً یک مشاور مالی در آنجا وجود دارد که مجوز آن را دریافت کند.

مشاور مالی چه کاری انجام می دهد؟
یک مشاور برای به دست آوردن یک تصویر کامل ، به کلیه دارایی های شما - حساب های بانکی ، سرمایه گذاری ها ، کل نه حیاط - نگاه می کند. سپس ، آنها با شما می نشینند و استراتژی برای رسیدن به هدف شما پیشنهاد می دهند.

بیایید بگوییم که برای تجزیه و تحلیل سود و زیان برای کسب و کار خود به کمک نیاز دارید. یک مشاور مالی برای درک وضعیت شما با شما ملاقات می کند و سپس جلسات بیشتری را ترتیب می دهد تا یک برنامه بازی ارائه دهید.

یا شاید شما بخواهید بهترین استراتژی برای خرید خانه را بفهمید. یک مشاور مالی برنامه ای را ترسیم می کند و به شما توصیه می کند که برای خرید خانه خود از چه پول یا دارایی استفاده کنید. چند جلسه شما به مشاور و وضعیت شما بستگی دارد.

مشاور مالی در مقابل مشاور مالی در مقابل مربی مالی
مشاور مالی:
به جرات می توان گفت مشاوران مالی تعداد افراد هستند - و صادقانه بگویم ، ما بدون تعداد افراد خود کجا خواهیم بود؟ آنها با در نظر گرفتن هدف شما به کل وضعیت شما نگاه می کنند و سپس یک استراتژی برای کمک به شما در پیروزی ایجاد می کنند.

این چیزی است یک مشاور مالی می تواند برای تحقق هدف خود برنامه ای را در اختیار شما قرار دهد و حتی ممکن است در دسترس باشد تا به سؤالات پاسخ دهد یا به صورت دوره ای به شما پاسخ دهد. اما تخصص آنها در کمک به شما در تغییر نگرش یا رفتارها در مورد نحوه اداره پول نیست. و این یک منطقه بزرگ برای بررسی است ، با توجه به اینکه امور مالی شخصی 80٪ رفتار و فقط 20٪ دانش سر دارد. اما بیشتر در این مورد در یک دقیقه.

اکنون بسیاری از مشاوران عالی در آنجا حضور دارند. اما قبل از استخدام یکی ، تحقیقات خود را انجام دهید. طبق قانون لازم نیست اهداف خود را در نظر داشته باشید (این یک مشاور غیر معتبر است). هیچ کاری برای متوقف کردن آنها از پرداخت کمیسیون های غیر منطقی و یا توصیه به شما برای خرید یکی از محصولات آنها وجود ندارد ، حتی اگر به نفع شما نباشد. بنابراین ، وقتی می خواهید برای یک مشاور خریداری کنید ، می خواهید به دنبال یک مشاور معتبر باشید - به عنوان یک مشاور که به لحاظ قانونی موظف است در جهت منافع شما مشاوره دهد.

اجاره کلایمر

مشاور مالی:
اینجاست که همه چیز کمی گیج کننده می شود. مشاوران مالی ، مشاوران مالی ، مشاوران سلامتی مالی (هر آنچه را که می خواهید با آنها تماس بگیرید) از نظر عملکرد تا حدودی مشابه هستند. شاید بیش از آنچه مشاور می بینید مشاور را ببینید.

تنها عنوانی که در این بازی پخش می شود زمانی است که می تواند به مجوز یا عملکرد خاص مشاور مراجعه کند. همانطور که قبلاً بحث شد ، برنامه ریزان مالی معتبر نوعی مشاور است که در یک سرویس خاص (مانند کار مالیاتی یا برنامه ریزی املاک) تخصص دارد.

" برای مشاوره در زمینه اجاره کلایمر با ما تماس حاصل فرمایید."

مربی مالی:
هم مشاوران مالی و هم مربیان مالی به شما کمک می کنند اهداف پول خود را خرد کنید - اما به روش های بسیار متفاوتی. مشاوران مالی روی رفتار پول شما تمرکز می کنند (این همان 20٪ دانش بنیادی است که در مورد آن صحبت می کردیم) ، در حالی که مربیان مالی روی رفتار شما با پول تمرکز می کنند (این 80٪ دیگر است). در حالی که مشاوران به دنبال شماره ها و برنامه هستند ، مربیان شما را راهنمایی می کنند ، برای شما تشویق می کنند و شما را مستقیم و باریک نگه می دارند. مربی نه تنها می تواند به شما در اولویت بندی و مقابله با بدهی ها کمک کند یا شما و همسرتان را در همان صفحه با پول بدست آورد ، آنها ممکن است در لیست کارتهای کریسمس شما قرار بگیرند زیرا اینها خیلی رابطه ای دارند.

مشاوران آنچه را که شما می خواهید تعریف می کنند. مربیان دلیل و دلیل شما را در وهله اول هدف شما تعریف می کنند (و یادآوری می کنند). و قدرت دلیل خود را دست کم نگیرید. این آتش در استخوان های شما است که از جایی که می خواهید به جایی که می خواهید در آنجا می رسد.

اکنون ، یک چیز را روشن کنیم: مشاوران مالی و مربیان مالی با یکدیگر رقابت نمی کنند. از بسیاری جهات ، یک مربی می تواند راهی برای مشاور باشد. مربیان به شما کمک می کنند تا رفتارهای خود را مشخص کرده و تغییر دهید ، بنابراین وقتی زمان اجرای برنامه ای که یک مشاور به شما می دهد ، فرا رسید ، شما آماده هستید تا هدف خود را ناخوشایند کنید. و مربیان مالی غالباً مشتریان خود را به مشاوران می فرستند تا درمورد موضوعات خاص (مانند برنامه ریزی املاک یا کار مالیاتی) از آنها کمک بگیرند. اصولاً مربیان نقش Yoda را در سفرهای مالی مردم ایفا می کنند.

اجاره کلایمر

به عنوان روال تمرینی خود از مربی مالی به عنوان مربی شخصی خود و یک مشاور مالی استفاده کنید. بلند کردن وزنه به شما نتیجه می دهد. اما داشتن یک مربی در کنار شما ، نشان دادن تکنیک های صحیح و کمک به شما در نگه داشتن سر در بازی هنگامی که احساس می کنید کنار می روید می تواند شما را به هدف خود برساند.
چه کسی را برای تیم خود انتخاب کند
در پایان روز ، وضعیت همه متفاوت است. به جایی فکر کنید که می خواهید و برای شروع نیاز دارید. آیا برای رسیدن به هدف خود به انگیزه خود کمک می کنید؟ یک مربی می تواند در این امر کمک کند و آنها می توانند به تغییر ریشه مشکل شما کمک کنند: طرز فکر شما. آیا می خواهید بدانید که با سرمایه گذاری های خود چه مزخرفاتی را باید انجام دهید؟ یک مشاور یا مشاور منبع خوبی برای این امر خواهد بود.

اکنون ، یک مربی نمی تواند به شما در اهداف تجاری یا سرمایه گذاری های بلند مدت کمک کند ، مانند شبکه ما از SmartVestor Pros می تواند. اما اگر شما یک والدین استرس زا هستید که برای جمع آوری پول برای جمع آوری پول در کالج یا عروسی بچه خود پول جمع می کنید ، به مربی احتیاج دارید. اگر به بدهی عمیق هستید و به فکر ورشکستگی هستید ، به یک مربی احتیاج دارید. اگر فقط نمی دانید که جاده بازنشستگی به کجا منتهی می شود ، یک مربی می تواند به شما کمک کند قدم بعدی خود را برای رسیدن به آنجا پیدا کنید.

بنابراین ، اگر مشکل پول یا هدف پول دارید و می خواهید تغییر واقعی و ماندگار داشته باشید ، به ما کمک کنید. به شبکه مربیان ما دسترسی پیدا کنید و مسیر صلح مالی را شروع کنید.