10 نکته برای فهمیدن قیمت صحیح یک خانه

10 نکته برای فهمیدن قیمت صحیح یک خانه

 همه صاحبان خانه یک چیز مشترک دارند: آنها نمی خواهند از بین بروند. وضعیت بازار مسکن هر چه باشد، اما به خصوص اگر پرپشت باشد، مهم است که حتماً قیمت مناسب خود را تهیه کنید.

با این حال ، چگونه می دانید که قبل از ارائه پیشنهاد ، حتی در یک بازار تنگ و معامله ، معامله منصفانه ای برقرار می کنید؟
در اینجا نحوه ارزیابی قیمت هر خانه آمده است ، بنابراین می توانید یک تصمیم سرمایه گذاری سالم بگیرید.

1.ویژگی های فروخته شده اخیر
یک ملک قابل مقایسه از لحاظ اندازه ، شرایط ، محله و امکانات آن با کالایی که خریداری می کنید مشابه است. یک خانه 1.200 متر مربعی ، اخیراً بازسازی شده ، یک خانه یک طبقه با یک گاراژ متصل باید تقریباً با همان قیمت خانه مشابه 1200 متر مربع در همان محله ذکر شود.

به گفته این ، شما همچنین می توانید با دیدن چگونگی مقایسه املاک مورد نظر در قیمت خانه های مختلف ، اطلاعات ارزشمندی کسب کنید. آیا قیمت آن نسبت به خصوصیات بزرگتر یا بهتر است.

ارزان تر است؟ آیا این گرانتر از خانه های کوچکتر یا کمتر جذاب است؟ نماینده املاک و مستغلات شما بهترین منبع اطلاعات دقیق و به روز در مورد ویژگی های قابل مقایسه است.

(همچنین به عنوان "comps" نیز شناخته می شود). همچنین می توانید به comps هایی که در حال حاضر در حال سپردن هستند نگاه کنید ، به این معنی که ملک خریدار دارد ، اما فروش هنوز کامل نیست.

اجاره کلایمر

2. خواص قابل مقایسه در بازار
در این حالت ، شما در واقع می توانید از خانه های دیگر بازدید کنید و درک واقعی از چگونگی مقایسه اندازه ، شرایط و امکانات آنها با املاک مورد نظر خود بدست آورید.

سپس می توانید قیمت ها را مقایسه کرده و ببینید که چه عادلانه به نظر می رسد. فروشندگان معقول می دانند که اگر می خواهند رقابتی باشند ، باید ملک خود را به طور مشابه با قیمت های بازار قیمت دهند.

3. به مقایسه های ناخواسته نگاه کنید
اگر خانه ای که شما در نظر دارید قیمت مشابه خانه هایی که از بازار خارج شده اند بخاطر فروش آنها نیست ، ممکن است خانه مورد نظر قیمت بالایی داشته باشد.

همچنین ، اگر بسیاری از خواص مشابه در بازار وجود دارد ، قیمت ها باید پایین تر باشند ، به خصوص اگر این خصوصیات خالی باشد. برای اطلاع از میزان عرضه و تقاضای فعلی در بازار مسکن ، از فهرست موجودی فروخته نشده استفاده کنید. این شاخص با توجه به نرخی که در حال حاضر خانه ها در حال فروش هستند.

 می تواند اندازه گیری کند که چقدر طول می کشد که تمام خانه های موجود در بازار به فروش برسد.

4- شرایط بازار ، قدردانی
آیا اخیراً قیمت ها بالا رفته یا پایین رفته است؟ در بازار فروشنده ، احتمالاً املاک تا حدودی گران قیمت خواهند بود و در بازار خریدار ، املاک کم ارزش به نظر می رسد. این همه بستگی به جایی دارد که بازار در حال حاضر روی منحنی بوم و املاک و مستغلات قرار دارد. حتی در بازار فروشنده ، اگر بازار در حال صعود باشد و در اوج اوج نباشد.

 ممکن است املاک بیش از حد گران نشوند. در عوض ، حتی اگر قیمت ها اخیراً شروع به كاهش كرده اند ، امكان افزایش قیمت حتی در بازار خریدار نیز وجود دارد. البته ، دیدن قله ها و دره ها تا زمانی که تاریخ نباشد ، می تواند دشوار باشد. همچنین ، تأثیر نرخ بهره وام وام و بازار کار را بر اقتصاد در نظر بگیرید.

5. خواص برای فروش-توسط-مالک
یک ملک برای فروش توسط مالک (FSBO) باید تخفیف یابد تا این واقعیت را نشان دهد که هیچ 6٪ (به طور متوسط) کمیسیون نمایندگی فروشنده وجود ندارد ، اتفاقی که بسیاری از فروشندگان هنگام تعیین قیمت خود به آن توجه نمی کنند. یکی دیگر از مشکلات احتمالی FSBOs این است که فروشنده ممکن است.

در وهله اول راهنمایی نماینده را برای تعیین قیمت مناسب نداشته باشد یا ممکن است آنقدر از پیشنهاد نماینده ناراضی بوده باشد که تصمیم بگیرد به تنهایی برود. در هر یک از این شرایط ، ممکن است املاک گران قیمت باشد.

6. قدردانی مورد انتظار
چشم انداز آینده محله منتخب شما می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. در صورت برنامه ریزی برای توسعه مثبت ، مانند مرکز خرید بزرگ ، گسترش راه آهن سبک به محله یا یک شرکت بزرگ جدید که به منطقه منتقل می شود ، چشم انداز تقاضای خانه در آینده خوب به نظر می رسد. حتی تحولات کوچک ، مانند برنامه هایی برای اضافه کردن جاده های بیشتر یا ایجاد مدرسه جدید.

 می تواند نشانه خوبی باشد.

از طرف دیگر ، اگر فروشگاه های مواد غذایی و پمپ بنزین ها در حال تعطیل شدن هستند ، قیمت خانه باید پایین تر باشد ، تا این موضوع را منعکس کند.

و احتمالاً باید در حرکت به منطقه تجدید نظر کنید. توسعه مسکن جدید می تواند به هر دو صورت انجام شود: این بدان معنی است که منطقه گرم است و احتمالاً در آینده مورد تقاضای زیادی خواهد بود ، بنابراین ارزش خانه شما را افزایش می دهد ، یا می تواند منجر به مازاد مسکن شود که این امر پایین تر خواهد بود ارزش تمام خانه های منطقه

اجاره کلایمر

7. نظر نماینده املاک و مستغلات
بدون حتی تجزیه و تحلیل داده ها ، احتمالاً نماینده املاک و مستغلات شما از این که آیا قیمت مناسب یا قیمت مناسب قیمت آن درج شده است ، حس خوبی به روده می دهند (یا به دلیل تجربه مناسب) و اینکه قیمت پیشنهادی منصفانه ممکن است باشد.

8- آیا قیمت احساس می شود؟
اگر از ملک راضی نیستید ، حتی اگر یک معامله به دست بیاورید ، قیمت هرگز به نظر منصفانه نخواهد رسید. حتی اگر هزینه ای بیش از ارزش بازار خانه ای را که دوست دارید بپردازید ، در پایان به آن اهمیتی نمی دهید.

9. آب ها را آزمایش کنید
حتی در بازار فروشنده ، همیشه می توانید یک پیشنهاد را در زیر لیست لیست ارائه دهید ، فقط برای دیدن نحوه واکنش فروشنده.

برخی از فروشندگان با کمترین قیمتی که مایل به گرفتن آنها هستند ، لیست می کنند زیرا نمی خواهند مذاکره کنند ، در حالی که برخی دیگر خانه های خود را بالاتر از آنچه انتظار می رود برای کسب درآمد لیست کنند ، زیرا انتظار دارند مذاکره رو به پایین باشد.

یا می خواهند ببینند کسی با قیمت بالاتر پیشنهاد ارائه می دهیم اگر فروشنده قیمت یا پیش نویس شما را بپذیرد ، به شما نشان می دهد که احتمالاً این ملک ارزش آن چیزی را که برای آن ذکر شده ارزش ندارد ، و شما شانس خوبی برای گرفتن معامله منصفانه دارید.

از طرف دیگر ، برخی از فروشندگان ممکن است به امید ایجاد علاقه زیاد و ایجاد جنگی برای مناقصه ، از املاک خود بی بهره بروند. اما برخلاف eBay ، فروشنده نیازی به فروش به بالاترین پیشنهاد دهنده ندارد. فروشندگان می توانند همه و همه پیشنهادهایی را که انتظارات آنها را برآورده نمی کند رد کنند.

اگر قلب خود را بر روی این ملک تنظیم کرده اید ، به شما اخطار داده شود که برخی از فروشندگان می توانند از پیشنهادات Lowball توهین کنند.

 و در صورت انتخاب چنین کارهایی ، می توانید از همکاری با شما امتناع ورزید. همچنین ، هنگامی که کمتر از قیمت لیست پیشنهاد می کنید ، ممکن است خطر خرید بیشتر از خریدار دیگر را افزایش دهید.

10. دریافت یک ارزیابی ، بازرسی
پس از عقد قرارداد ، وام دهنده برای محافظت از منافع مالی خود ارزیابی از اموال انجام شده (معمولاً با هزینه شما) خواهد داشت. وام دهنده می خواهد اطمینان حاصل کند که اگر متقاضی پرداخت وام خود را متوقف کنید ، هنگام سلب مالکیت در خانه شما می توانید مبلغ معقولی از پول خود را پس بگیرید.

اگر ارزیابی به مراتب کمتر از قیمت پیشنهادی شما باشد ، ممکن است توافق منصفانه ای حاصل نشود. در حقیقت ، وام دهنده حتی نمی تواند به شما امکان خرید خانه را بدهد مگر اینکه فروشنده مایل به پایین آمدن قیمت باشد.

بازرسی در منزل ، که پس از عقد قرارداد شما تمام می شود ، راهی برای تعیین قیمت پیشنهادی شما نیز به شما می دهد.

اگر خانه به تعمیرات بسیار گران نیاز دارد ، می خواهید از فروشنده بخواهید که تعمیرات را برای شما انجام دهد یا قیمت خرید را تخفیف دهد تا بتوانید خودتان آنها را تهیه کنید.

خط پایین
هنگام خرید خانه ، مهم است که بدانید قیمت خانه ها چگونه است ، بنابراین می توانید یک سرمایه گذاری صحیح انجام دهید و به توافق منصفانه ای با فروشنده برسید. با استفاده از این نکات ، شما قادر خواهید بود برای هر خانه و در هر بازاری پیشنهادی مطمئن و آگاهانه تهیه کنید